OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

18 czerwca 2017 r.

1.  Serdecznie zachęcamy zarówno dorosłych, jak i młodzież oraz dzieci do udziału                 w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane od poniedziałku do piątku po zakończeniu wieczornej Mszy św. W niedzielę natomiast śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.45.

1.  Staropolskim „Bóg zapłać” pragniemy wyrazić wdzięczność tym wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli na tacę remontową 3058,90 zł. Dziękujemy również za wsparcie, zorganizowanej przed dwoma tygodniami, ogólnopolskiej zbiórki na rzecz budowanego w Warszawie kompleksu muzealnego oraz świątyni Opatrzności Bożej. Na ten cel zebraliśmy 793, 47 zł.

1. Uroczyste pożegnanie Ks. Adama Sarbinowskiego odbędzie się w niedzielę za tydzień – 25 czerwca br. podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00. Podczas tej Eucharystii pragniemy wspólnie wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu za dar kapłaństwa Ks. Adama oraz jego ofiarnej i pięknej duchowo pracy duszpasterskiej pośród nas w ciągu minionych pięciu lat. Chcemy także prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze lata posługi kapłańskiej, która od 1 lipca br. – wolą        Ks. Prymasa – zostaje związana z parafią pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie.

1.  Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej będzie sprawowana w najbliższą środę – 21 czerwca o godz. 8.15, a dla uczniów Gimnazjum również w środę o godz. 9.30.

1.  Biuro parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu tylko we wtorek w godz.        od 19.30 do 20.00 w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej, zaś w czwartek            z racji zakończenia Oktawy Bożego Ciała – będzie zamknięte.

1. W najbliższy czwartek – 22 czerwca będziemy przeżywać zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu o godz. 18.00 na terenie znajdującym się przy nowym budynku biurowo-katechetycznym będzie odprawiona uroczysta Msza św. polowa,  po zakończeniu której przejdziemy w procesji do czterech ołtarzy, ustawionych w kolejności: przy wikaryjce, przy wejściu zewnętrznym do kaplicy Matki Bożej, przy dzwonnicy i ostatnim przy plebanii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.

1.  Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy z okazji 145. rocznicy śmierci Seweryna Mielżyńskiego i 160. rocznicy powstania Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, którą jeszcze dziś można oglądać w naszym kościele, przy wyjściu głównym pod chórem.

1.  Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii rozprowadzamy miesięcznik Cuda i Łaski Boże oraz najnowsze wydanie Przewodnika Katolickiego

1.  Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej. Modlimy się dziś za śp. Stanisławę Błaszak, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz za zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada w bieżącym miesiącu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

Miłosław, dnia 17 czerwca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 czerwca 2017 r.