UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

27 października 2019 r.

1. W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci i młodzież na „Noc Świętych”. Prosimy, aby w ten wyjątkowy wieczór dzieci i młodzież przebrali się za swojego ulubionego świętego, bądź Anioła i w tych przebraniach przyszli do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, gdzie rozpoczniemy nasze świętowanie. Następnie, po zakończonej Mszy św., wspólnie przejdziemy w orszaku świętych do Miłosławskiego Centrum Kultury, gdzie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych.

1. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30. Procesja żałobna rozpocznie się na cmentarzu o godz. 12.45, a po jej zakończeniu ok. godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, a także za wszystkich spoczywających na cmentarzu parafialnym i cmentarzu komunalnym w Miłosławiu. W sytuacji skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych, związanych z ewentualnymi opadami deszczu, na cmentarzu odbyłaby się tylko procesja żałobna o godz. 12.45, a w kościele parafialnym byłyby jeszcze sprawowane dwie dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i 16.30. 1 listopada otwarte będą trzy parkingi naprzeciw cmentarza (przy ul. Pałczyńskiej), a do dyspozycji parkujących będzie także teren przy cmentarzu od strony ul. Wrzesińskiej. W uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściach na cmentarz parafialny, przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na potrzeby Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, a przed wejściami na cmentarz kwestować będą z kolei członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań, którzy zbierają środki na odnowę grobów Powstańców Wielkopolskich.

1. W sobotę – 2 listopada przypada liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Pamięć i miłość do naszych bliskich zmarłych każe nam w szczególny sposób podjąć tego dnia modlitwę za tych, których już nie ma pośród nas. Msze św. będą tego dnia sprawowane w naszej świątyni o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Po zakończeniu Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 odbędzie się procesja żałobna w kościele.

1. W listopadzie nie ulegnie zmianie godzina odprawiania Mszy św. porannej w dni powszednie o godz. 7.00. Przesunięcie o godzinę później porannej Mszy św. nastąpi 1 grudnia br.

1. Zapraszamy wszystkich na Zaduszki poetycko-muzyczne, przygotowane przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu. Tegoroczna prezentacja zatytułowana: „List do Anioła”, połączona z modlitwą za zmarłych w ciągu minionego roku Parafian, odbędzie się jutro – 28 października po zakończeniu wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.40) w kościele.

1. Biuro Parafialne, znajdujące się w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8, jest czynne w każdy wtorek i czwartek w do godz. od 19.30 do 20.15.

1. Z racji przypadającego w tym tygodniu pierwszego piątku miesiąca zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty dzień wcześniej, to jest w czwartek w godz. od 15.30 do 17.00. Osoby dorosłe zapraszamy na wieczorną Adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. w piątek, czyli w Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 19.30.

1. Osoby chore i starsze odwiedzimy z posługą duszpasterską tydzień później, to jest w sobotę – 9 listopada od godz. 8.30.

1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po porannej Mszy św. (sprawowanej o godz. 7.00).

1. Wymienianki jednorazowe przyjmujemy do przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. w zakrystii. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone specjalne kartki, na których należy wyraźnie zaznaczyć w górnym rogu, czy są to wymienianki jednorazowe lub roczne. Będziemy wdzięczni za czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych poleconych naszej modlitwie, których będziemy wspominać od 3 do 8 listopada o godz. 17.30. Wymienianki roczne można składać w zakrystii do końca listopada, a modlitwę w intencji tych zmarłych rozpoczniemy w grudniu.

1. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych oraz wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, prosimy o zainteresowanie się stanem materialnym grobów oraz ich najbliższego otoczenia, a także o sprawdzenie ważności dokumentów dotyczących stanu prawnego miejsc pochówku, gdzie spoczywają osoby zmarłe przed 2000 rokiem.

1. Po Mszy św. rozprowadzamy najnowszy numer Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na miesiąc listopad, a przy wyjściach z kościoła rozłożony został najnowszy numer darmowej gazetki ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

1. Przywołując w pamięci wszystkich wiernych zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W naszej modlitwie polecamy dziś w sposób szczególny śp. Jerzego Sarbinowskiego, którego pożegnaliśmy wczoraj oraz śp. Danuty Gieburowskiej, której pogrzeb odbędzie się jutro i rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Miłosław, dnia 26 października 2019 r.