OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 października 2019 r.

1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Dzieci i młodzież proszone są o włączenie się w modlitwę różańcową w poniedziałek i środę. We wtorek Różaniec z wymieniankami za zmarłych o godz. 17.30. W czwartek, o tej samej godzinie modlimy się w intencji powołań kapłańskich dla naszej Archidiecezji, a w piątek modlitwę różańcową poprowadzą kandydaci do Bierzmowania.

2. Po każdej Mszy św. przyjmujemy w zakrystii wymienianki roczne i jednorazowe za zmarłych. Ze względów organizacyjnych prosimy o nieoddawanie wymienianek w Biurze Parafialnym, lecz tylko w zakrystii. Na bocznych ołtarzach zostały wyłożone specjalne kartki, na których należy także wyraźnie zaznaczyć w górnym rogu, czy są to wymienianki jednorazowe czy roczne.

3. W ramach comiesięcznej tacy remontowej zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 3019,80 zł, za co dziś bardzo dziękujemy. Przeprowadzona tego samego dnia zbiórka pieniężna do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, pozwoliła nam wesprzeć fundusz pomocy stypendialnej dla uczniów i studentów z niezamożnych rodzin kwotą w wysokości 1388 zł. Wszystkich, którzy wsparli tę inicjatywę ogarniamy wdzięczną pamięcią i modlitwą.

4. Biuro Parafialne jest czynne w każdy wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne przyjmujemy tylko w zakrystii po każdej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

5. Z okazji przeżywanego we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej (07.10 b.r.) święta patronalnego wspólnot Żywego Różańca, zapraszamy dziś wszystkie Panie i Panów należących w naszej parafii do sześciu Róż Różańcowych na spotkanie przy wspólnym stole w najbliższy piątek – 25 października br. o godz. 15.00 w Miłosławskim Centrum Kultury. Ze względów organizacyjnych, związanych z przygotowaniem tego przyjęcia, prosimy Zelatorów o przekazanie do środy liczby uczestników spotkania z poszczególnych Róż. Podczas spotkania dokonamy podsumowania całorocznej działalności tej wspólnoty oraz zastanowimy się wspólnie nad nową formą cotygodniowych spotkań dla osób starszych, a zwłaszcza samotnych na wzór działającego w przeszłości przy ul. Pałczyńskiej „Apostolstwa Seniorów”.

6. Zapraszamy wszystkich na kolejne zaduszki poetycko-muzyczne, przygotowane przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu. Tegoroczna prezentacja zatytułowana: „List do Anioła”, połączona z modlitwą za zmarłych w ciągu minionego roku Parafian, odbędzie się w poniedziałek za tydzień – 28 października po zakończeniu wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.40) w kościele. Zachęcamy wszystkich do znalezienia czasu i przybycia na to bardzo refleksyjne przedstawienie, w czasie którego pojawi się wspomnienie wielu naszych bliskich zmarłych.

7. W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci i młodzież na „Noc Świętych”. Chcemy w ten sposób promować świętość, radość, życie i wiarę w wieczność. Prosimy, aby w ten wyjątkowy dzień dzieci i młodzież przebrali się za swojego ulubionego świętego, bądź Anioła i w tych przebraniach przyszli do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, gdzie rozpoczniemy nasze świętowanie. Następnie, po zakończonej Mszy św. wspólnie przejdziemy w orszaku świętych do Sali Miłosławskiego Centrum Kultury, gdzie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Osoby chętne do współudziału w balu prosimy o pomoc poprzez wypiek ciast oraz przekazanie słodyczy i napojów, które będzie można zostawić w MCK w godz. od 16.30 do 17.30.

8. Polecamy prasę katolicką: październikowe wydanie miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz Przewodnik Katolicki.

9. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecamy dziś Bożemu Miłosierdziu śp. Marka Mencel oraz śp. Elżbietę Antczak których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im da

Panie…

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz parafii

pw. św. Jakuba Ap. w Miłosławiu

Miłosław, dnia 19 października 2019 r.

Ogłoszenia