OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski, który tym razem przebiega pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Jedną z ważnych inicjatyw realizowanych w naszej Ojczyźnie dla uczczenia pontyfikatu Papieża-Polaka, będącą zarazem swoistego rodzaju „żywym pomnikiem”, jest zbiórka pieniężna na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zajmuje się gromadzeniem środków pieniężnych oraz organizacją systemu stałej pomocy stypendialnej dla utalentowanych uczniów i studentów pochodzących z niezamożnych rodzin. Zbiórka do puszek jest dziś prowadzona po zakończeniu każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego cennego dzieła.

 

 1. Ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, połączone z procesją światła wokół kościoła, odbędzie się dziś o godz. 20.30. Zachęcamy wszystkich do zabrania z sobą świec i lampionów, które zostaną zapalone podczas procesji.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Dzieci i młodzież proszone są o włączenie się w modlitwę różańcową w poniedziałek i środę. We wtorek Różaniec z wymieniankami za zmarłych o godz. 17.30. W czwartek, o tej samej godzinie, będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich dla naszej Archidiecezji, a w piątek modlitwę różańcową poprowadzą uczestnicy Kręgu Biblijnego.

 

 1. Spotkanie dla dwóch wyznaczonych już grup kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas VIII odbędzie się w najbliższy czwartek – 17 października w salce przy ul. Kościelnej 8. Pierwsza grupa przybędzie na spotkanie o godz. 15.30, a druga grupa zgromadzi się w tym samym miejscu o godz. 16.15.

 

 1. Biuro Parafialne jest czynne w każdy wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne przyjmujemy tylko w zakrystii po każdej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

 

 1. Od dziś rozpoczynamy przyjmowanie wymienianek rocznych i jednorazowych za zmarłych, a przy bocznych ołtarzach wyłożone zostały specjalne kartki.

 

 1. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 15.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy piątek – 18 października br. o godz. 18.45 w sali konferencyjnej.

 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

 1. Polecamy prasę katolicką: październikowe wydanie miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz wydawany od niedawna w nowej szacie graficznej Przewodnik Katolicki.

 

 1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecamy dziś Bożemu Miłosierdziu śp. Edmunda Przewoźniczaka, śp. Annę Żurek i śp. Czesława Flis, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz parafii

pw. św. Jakuba AP. w Miłosławiu

Miłosław, dnia 12 października 2019 r.

Ogłoszenia