OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2020 r.

 

 1. W tym trudnym doświadczeniu zagrożenia epidemiologicznego, które w większości z nas wywołuje uzasadnione obawy i lęki, a także zmusza do podjęcia wielu, nieznanych nam wcześniej wyzwań i podporządkowania się ograniczeniom, pragniemy przyjść do Was wszystkich – mieszkańców naszej miłosławskiej parafii z zapewnieniem bliskości, duchowej łączności i modlitewnego wsparcia. W tej wspólnocie, w której Pan Bóg postawił nas w tym czasie i tym właśnie miejscu CHCEMY BYĆ WSZYSCY RAZEM iw bratniej miłości, służąc sobie nawzajem, przejśćz nadzieją przez obecny czas.
 2. Wraz z naszymi Siostrami Dominikankami włączamy się w modlitwę kapłanów i osób konsekrowanych w całej Polsce. O godz. 20.30 będziemy się codziennie modlić w kościele, odmawiając w tej naszej 5-osobowej wspólnocie Różaniec w intencji zatrzymania epidemii, a także w intencji wszystkich chorych, przebywających na kwarantannie, za Pracowników Służby Zdrowia, a także za Zmarłych w wyniku zarażenia koronawirusem. Chcemy Was bardzo gorąco zachęcić: PODEJMIJCIE tę modlitwę w waszych domach i Rodzinach! To teraz tak bardzo ważne! Chociaż modlitwa nie leczy wirusów, to jednak człowiek wierzący wie, jak niewiele od niego zależy. Wie także i rozumie dobrze, że losy świata             i każdego z nas są w ręku Boga.
 3. Prosimy, aby na Msze św. w niedziele i dni powszednie przychodziły te osoby lub rodziny, które zamówiły intencję mszalną oraz ich najbliżsi. Pozostałych parafian zachęcamy do duchowej łączności w naszej modlitwie za pomocą środków masowego przekazu. O wszystkich pojawiających się transmisjach radiowych, telewizyjnych i internetowych będziemy informować na bieżąco.
 4. Zgodnie z obecnie obowiązującymi regulacjami administracyjnymi we Mszy św. w kościele będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Dotyczy to także Mszy św. pogrzebowych. Osoby uczestniczące we Mszach św. prosimy o zajmowanie miejsc w co drugiej ławce i w odległości przynajmniej 1,5 metra od osoby siedzącej najbliżej.
 5. Zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. co w obecnej sytuacji, może być zwłaszcza w przypadku osób narażonych na zakażenie, formą miłości bliźniego. W takim przypadku podchodzimy do kapłana i wyciągamy na wysokości klatki piersiowej obie ręce przed siebie, lewą dłoń kładziemy na prawej dłoni. Kapłan położy Ciało Chrystusa na dłoni i w obecności kapłana prawą ręką bierzemy Hostię i spożywamy. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej duchowej.
 6. Każdego dnia w godz. od 16.00 do 18.00 będzie miała miejsce indywidualna Adoracja Najświętszego. W ramach tej osobistej modlitwy prosimy również o zachowanie właściwych odległości między zgromadzonymi w świątyni osobami.
 7. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w godz. od 17.00 do 17.45
 8. Do końca marca br. odwołujemy nabożeństwo Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej i pozostałe nabożeństwa, sprawowane w naszej świątyni od poniedziałku do czwartku. Zachęcamy do wspólnego podejmowania tych modlitw w gronie rodzinnym, w łączności z całym Kościołem, z prośbą o ubłaganie ustania epidemii.
 9. Odwołujemy wszystkie spotkania formacyjne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Nie będzie zatem spotkań: Liturgicznej Służby Ołtarza, scholki dziecięcej, chóru parafialnego, Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Akcji Katolickiej. Wszystkich wiernych zachęcamy do słuchania rekolekcjii konferencji wielkopostnych, które będą w tym czasie dostępne w mediach katolickich i internecie. Nie odbędzie się również Nocna Droga Krzyżowa z Miłosławia do Biechowa.
 10. Biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnychprosimy o kontakt pod numerem telefonu 61 438 31 66 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej miloslaw5@archidiecezja.pl
 11. Stali czytelnicy mogą odebrać każdego dnia w zakrystii najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.
 12. Jeżeli zostaną wyznaczone nowe wytyczne dotyczące ograniczeńw zakresie sprawowania liturgii, zgromadzeń masowych i ochrony przed epidemią, będziemy o tym informować.

 

Ks. Krzysztof Redlak

Ks. Jacek Bryś

 

Ogłoszenia