OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Święto Ofiarowania Pańskiego

2 luty 2020 r.

  1. Dzisiejsze Święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone w Kościele od 1997 r. jako Dzień Życia Konsekrowanego, prowadzi nas do modlitwy za osoby żyjące w różnych Zgromadzeniach Zakonnych i Instytutach Życia Konsekrowanego, a nadto każe szczególnie pamiętać o naszych Siostrach Dominikankach. Niech w tę modlitwę wdzięczności za 62 lata obecności Sióstr Dominikanek w Miłosławiu wpisana zostanie dziś także prośbado Pana Boga o nowe powołania zakonne do Zgromadzenia naszych Sióstr, jak i do wszystkich, a zwłaszcza żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce.

 

  1. Wczoraj zakończyliśmy duszpasterskie nawiedzenie rodzin, zwane popularnie kolędą. Wszystkim wiernym z naszej parafii, którzy w ciągu ostatnich sześciu tygodni gościli nas w swoich domach, składamy serdeczne podziękowania za otwarte i życzliwe przyjęcie, za dzielenie się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i propozycjami związanymi z życiem naszej wspólnoty oraz posługą duszpasterską, jak i za złożone przy tej okazji ofiary, które zgodnie z wieloletnią praktyką przeznaczamy w 80 % na uregulowanie tegorocznych zobowiązań finansowych wobec Kościoła Powszechnego, Nuncjatury Apostolskiej, zakonów kontemplacyjnych, instytucji misyjnych, Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Domu Księży Seniorów, Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego oraz opłatę składki ubezpieczeniowej dla kościoła i budynków parafialnych.

 

  1. W najbliższym tygodniu nie będzie jeszcze Mszy św. wieczornych w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek, zaś od najbliższego piątku powracamy do sprawowania wieczornych Mszy św., połączonych z nabożeństwami.

 

  1. Jutro, to jest 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, który w tradycji Kościoła jest czczony jako człowiek obdarzony darem uzdrawiania z chorób gardła, oskrzeli i przewodu oddechowego. Tego dnia – po Mszy św. porannej – przywołując wstawiennictwa św. Błażeja, będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa świecami, które krzyżuje się na szyi osób proszących o zdrowie.

 

  1. Do 16 lutego 2020 r. Biuro Parafialne jest czynne w każdą sobotę wieczorem, w godzinach od 19.00 do 19.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii.

 

  1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów z klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w piątek od godz. 16.00. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30. W trakcie wieczornej adoracji będzie także możliwość przystąpienia do spowiedzi św.

 

  1. Comiesięczne odwiedziny z posługą sakramentalną u osób chorych i starszych pragniemy połączyć z rozpoczynającym się w lutym okresem Wielkiego Postu. Osoby chore i starsze odwiedzimy zaraz po Środzie Popielcowej, to jest w sobotę- 29 lutego br. od godz. 8.30.

 

  1. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

  1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeruPrzewodnika Katolickiego.

 

  1. Pomódlmy się za wszystkich wiernych zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, wspominając w tej modlitwie zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada w lutym. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz

 

 

 

Miłosław, dnia 1 lutego 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia