- Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po Mszach św. porannych i wieczornych, z wyjątkiem wieczoru we wtorek.
- W ramach niedzielnych nauk rekolekcyjnych gościmy dziś z posługą słowa ks. Michała Bubacza, diecezjalnego duszpasterza młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej, diecezjalnego koordynatora Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Wiosło”, który w przeszłości przez trzy lata posługiwał również jako wikariusz we wrzesińskiej Farze. Z kolei za tydzień nauki będzie głosił ojciec Mirosław Zabrocki CSSp (ze Zgromadzenia Ducha Św.) – przez kilka lata misjonarz w Afryce, a w ramach posługi w Polsce między innymi: rektor zakonnego Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy, proboszcz parafii w Puszczykowie i Chojnicach, a w ostatnich latach animator ruchów trzeźwościowych i terapeuta.
- W czasie Wielkiego Postu gromadzimy się na tradycyjnych dla tego okresu nabożeństwach pasyjnych: czyli na Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwie Gorzkich Żali, które będą sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:
* Droga Krzyżowa – w każdy piątek:
- dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15
- dla dorosłych o godz. 18.30
* Nabożeństwo Gorzkich Żali – w każdą niedzielę o godz. 17.15
Tegoroczne kazania pasyjne będzie głosił nasz wikariusz – ks. Jakub Janiak. Po zakończeniu nabożeństwa ok. godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. recytowana z krótką homilią.
- Przy ołtarzach bocznych zostały wyłożone karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na II kwartał bieżącego roku. które po wypełnieniu w domu będzie można złożyć do skrzynek w przyszłą niedzielę – 1 marca br. Jeśli ktoś pragnie dokonać tylko wstępnej rezerwacji, wypełnia pierwszą stronę karty. Możemy jednak wpisać już treść intencji i wówczas wypełniamy drugą stronę. Przypominamy, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od marca ubiegłego roku do lutego bieżącego roku. Intencje za zmarłych we wspomnianym okresie będą rozpisywane w tradycyjny sposób z zachowaniem kolejności chronologicznej, a informacje o dacie spotkania dla bliskich zostaną podane do wiadomości za tydzień w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii. W pierwszej kolejności będą rozpisywane intencje pogrzebowe za zmarłych w ubiegłym roku.
- Wielkopostne rekolekcje szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej, które w tym roku poprowadzi ks. diakon Eryk Daniel, odbędą się za tydzień. W poniedziałek – 2 marca dla klas 1-4 w godzinach od 8.50 do 9.30 i dla klas V-VIII w godzinach od 9.45 do 10.30. Z kolei we wtorek –3 marca br. drugi dzień rekolekcji, na hali szkolnej dla klas VII-VIII – na drugiej lekcji , dla klas I-III – na trzeciej lekcji, dla klas IV-VI – na czwartej lekcji.
- Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się za dwa tygodnie, w czwartek – 5 marca o godz. 19.00 dla uczniów klas VIII i o godz. 19.45 dla uczniów klas I.
- Sobotnie katechezy parafialne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędą się w sobotę – 7 marca o godz. 9.00 dla uczniów z klas II, a o godzinie 10.00 dla uczniów z klas III.
- Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego zostało zaplanowane na 18 marca br.
- Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć paschaliki wielkanocne, które zostaną poświęcone w przyniesionych koszyczkach podczas święconki w Wielką Sobotę i które zapalimy na naszych stołach w trakcie śniadania w poranek Zmartwychwstania Pańskiego. Te bardzo ładnie wykonane świece w kilku wzorach, z bogatym zdobieniem paschalnym, mają przypominać o religijnym charakterze świąt wielkanocnych i obecności pośród nas Zmartwychwstałego Pana. Ofiary ze sprzedaży zostaną przeznaczone na organizację wyjazdu letniego młodzieży z Liturgicznej Służby Ołtarza.
- Kontynuując tradycję Nocnej Drogi Krzyżowej z Miłosławia do Biechowa pragniemy zorganizować rozważanie Męki Pańskiej w drodze za pięć tygodni, w piątek – 27 marca br. (przed Niedzielą Palmową). Wyjście z kościoła w Miłosławiu o godz. 18.40 a licząca 13 km trasa Drogi Krzyżowej będzie wiodła przez Franulkę i Rudki, z zatrzymaniem w kaplicy w Gorzycach i zakończeniem około godz. 23.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie.
- Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego, który jest dostępny również dla osób nie posiadających stałej prenumeraty. Przy wyjściach z kościoła została wyłożona darmowa gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny.
- Prośmy o dar Życia Wiecznego dla śp. Krzysztofa Gościniaka, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. W tej modlitwie wspomnijmy dziś również wszystkich zmarłych Parafian, jak i naszych krewnych, przyjaciół i znajomych, których kolejna rocznica śmierci przypada w tych dniach. Niech Bóg pełen Miłosierdzia wprowadzi ich w bramy Nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
Ks. Krzysztof Redlak
Proboszcz
Miłosław, dnia 21 lutego 2026r.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 lutego 2026 r.
