XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

11 listopada 2018 r.

 

 

  1. Do końca listopada br. Biuro Parafialne, znajdujące się w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8, jest czynne w: niedzielę po zakończeniu wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 oraz we wtorki w godz.            od 19.30 do 20.30. Intencje mszalne przyjmujemy niezmiennie w zakrystii po każdej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

  

  1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowe,  a ściśle na realizację trzech inwestycji: budowa nowego ogrodzenia przy Domu Parafialnym na ul. Pałczyńskiej, wymiana w kilku etapach oświetlenia w kościele oraz częściowa wymiana oświetlenia zewnętrznego, a nadto wykonanie nowego zamykanego konfesjonału (pierwszy kwartał przyszłego roku).

 

  1. Zbiórka rodziców ministrantów w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 20.15,                            a ministrantów zapraszamy na zbiórkę w tym samym miejscu w sobotę o godz. 11.30.

 

  1. Wymienianki roczne można składać w zakrystii do końca listopada, a modlitwę         w intencji tych zmarłych rozpoczniemy w grudniu.

 

  1. Ustalona została data udzielenia sakramentu Bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku. Uroczystość ta odbędzie się w środę – 12 czerwca 2019 r. podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00, a szafarzem sakramentu będzie Ks. Arcybiskup Józef Kowalczyk.

 

  1. Kandydaci do Bierzmowania z klas VIII przybędą do kościoła na kolejne spotkanie formacyjne za tydzień – w poniedziałek, 19 listopada o godz. 19.00,      a kandydaci do Bierzmowania z klas III oddziału gimnazjalnego w ten sam poniedziałek o godz. 19.45. Obecność obowiązkowa. 

 

  1. Z okazji przypadającej w tym roku 160. rocznicy Objawień Maryjnych w Lourdes, planowaliśmy zorganizować we wrześniu bieżącego roku pielgrzymkę lotniczą do południowej Francji. Zbyt mała liczba chętnych na ten wyjazd sprawiła, że wspomniana pielgrzymka została przeniesiona na przyszły rok. Dziś pragniemy poinformować, iż odbędzie się ona w drugiej połowie września 2019, a szczegółowe daty będą znane do końca listopada. W programie 9-dniowej podróży, rozpoczynającej się wyjazdem autokarem z Miłosławia na lotnisko do Warszawy, a następnie wylot o godz. 7.20 samolotem rejsowym   LOT-u do Nicei, zaplanowano między innymi: całodzienne pobyty z noclegami w Sanktuariach Maryjnych w Lourdes i La Salette, pobyt w prowansalskim mieście Antibe i jego okolicy, przejazd Lazurowym Wybrzeżem z zatrzymaniem i  popołudniowym wypoczynkiem nad brzegiem oceanu w Cannes i Monaco, a nadto zwiedzanie najpiękniejszych zabytkowych miast południa, wśród których trzeba wspomnieć: Eze, Carcassonne i Awinion. Koszt pielgrzymki będzie wynosił ok. 3800 – 3900 zł. Zapisy chętnych na wyjazd rozpoczniemy w grudniu br.

 

  1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

 

  1. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych, za zmarłych z naszej parafii,                     za wszystkich oczekujących w Czyśćcu pełni Zmartwychwstania i polecajmy również w tej modlitwie śp. Józefata Antczaka, którego pożegnaliśmy wczoraj oraz śp. Wojciecha Hernesa, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek                       i rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

  Ks. Krzysztof Redlak 

Proboszcz parafii

     

 

 

 

     Miłosław, dnia 10 listopada 2018 r.