OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA  PALMOWA

24 marca 2024 r.

 

 

 

 1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne jest czynne wyłącznie w poniedziałek i środę po Mszy św. porannej, czyli o godz. 8.00 oraz po Mszy św. wieczornej,           to jest ok. godz. 18.30 -18.40. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty po Mszach św. w zakrystii.

 

 1. Osoby, które pragnęłyby jeszcze przystąpić do sakramentu pojednania i pokuty będą miały taką możliwość dziś (w niedzielę) po zakończeniu wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.50, bądź od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. Zapraszamy wszystkich na dzisiejsze nabożeństwo Gorzkich Żali, które rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie połączone z prezentacją Misterium Męki Pańskiej, w formie inscenizacji teatralno-muzycznej.W widowisku, przygotowanym przez Panią Angelikę Januchowską, Ks. Jacka Brysia i towarzyszących im muzyków zobaczymy znanych nam młodych ludzi, w większości z Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy wcielą się w najbardziej znane postaci z ostatniej, ziemskiej drogi Jezusa.

 

 1. Spotkanie lektorów i ministrantów odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. W Wielki Czwartek, kiedy to wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa, zapraszamy wszystkich na godz. 18.00 do udziału w uroczystej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Tego wieczoru będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00.

 

 1. Przeżywanie Tajemnicy Męki i Śmierci Chrystusa rozpocznie się w Wielki Piątek Drogą Krzyżową dla dzieci odprawioną w kościele o godz. 11.00. Z kolei o godz. 15.00 odbędzie się Droga Krzyżowa dla dorosłych, po zakończeniu której rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00 do godz. 23.00. Tego dnia obowiązuje ścisły post ilościowy i jakościowy, od którego nie ma żadnej dyspensy.

 

 1. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskimw godz. od 8.00 do 19.00. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Święcenie potraw na stół wielkanocny będzie miało miejsce tego dnia w: Rudkach o godz. 9.20, Kębłowie o godz. 9.40 i Lipiu o godz. 10.00, a w Miłosławiu w kościele o godz. 9.00, a następnie na placu przykościelnym od strony parkingu przy ul. Kościelnej o godzinie:10.00, 11.00, 12:00, 13.00 i 14.00.Kilka minut po godz. 14.00 na skwerze po prawej stronie od wejścia głównego do kościoła, obok figury św. Wawrzyńca, odbędzie się święconka dla grupy motocyklowej „Moto Granda” z upominkami dla najmłodszych, na które to wydarzenie w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

 

 1. W Wielką Sobotę o godz. 20.00 będziemy sprawować Liturgię Wigilii Paschalnej, zakończoną procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Niech ta najważniejsza w ciągu roku celebracja liturgiczna, w której najpełniej przeżywamy Tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa, przywołując biblijne obrazy z Historii Stworzenia i Odkupienia oraz uczestnicząc w liturgii chrzcielnej, zgromadzi tego wieczoru w naszej świątyni wszystkich, którzy mogą uczestniczyć w tym centralnym dla chrześcijan święcie. Na liturgię przynosimy ze sobą świece, by odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

 

 1. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 6.00 uroczystą Mszą św. rezurekcyjną połączoną z procesją wokół kościoła. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a pozostałe Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 

 1. Ofiary zbierane do puszek w Poniedziałek Wielkanocny, czyli w II święto zostaną przekazane na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

 1. Stałych czytelników prosimy o odbiór Przewodnika Katolickiego. Gazetę mogą nabyć również osoby nie posiadającestałej prenumeraty.

 

 1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecamy dziś Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych Parafian: śp. Aleksego Sarbinowskiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 oraz śp. Zbigniewa Kostrzewskiego, którego pogrzeb odbędzie się w środę                i rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

Miłosław, dnia 23 marca 2024 r.