OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024 r.

 

  1. Biuro Parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. porannej, czyli o godz. 8.00 oraz po Mszy św. wieczornej, to jest ok. godz. 18.30 -18.40 z wyjątkiem wieczoru we wtorek. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty po Mszach św. w zakrystii.

 

  1. Trwając na wielkopostnej modlitwie i rozważając Słowo Boże tego okresu, które wzywa nas do pokuty i nawrócenia, przychodzimy do naszej świątyni, by w tej lokalnej wspólnocie Kościoła uczestniczyć w tradycyjnych nabożeństwach pasyjnych, czyli w Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwie Gorzkich Żali. Jeszcze przez tydzień są one sprawowane według następującego porządku:

 

* Droga Krzyżowa – w piątek:    

                    – dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

                     – dla dorosłych o godz. 18.30

 

*Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

                       –  po raz ostatni w przyszłą niedzielę o godz. 17.00

 

Za tydzień Nabożeństwo Gorzkich Żali rozpocznie się zatem wcześniej (godz. 17.00) i będzie połączone z prezentacją Misterium Męki Pańskiej, w formie inscenizacji teatralno-muzycznej, przygotowanej przez Panią Angelikę Januchowską, Ks. Jacka Brysia i towarzyszących im muzyków oraz młodych ludzi, w większości z Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy wcielą się w postaci najbardziej charakterystycznych osób z ostatniej, ziemskiej drogi Jezusa.

 

  1. Dziś gościmy w naszej parafii z rekolekcyjną posługą słowa Ks. Grzegorza Dębowskiego, obecnie wikariusza w parafii pw. Św. Krzyża we Wrześni, którego z pewnością wielu z nas pamięta z czasu, gdy jako kleryk – w latach 2009-2010 – odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii.Ks. Grzegorz jest już ostatnim spośród czterech kapłanów, którzy w ciągu minionych niedziel głosili wielkopostne nauki rekolekcyjne.

 

  1. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP. Wiemy, że kult św. Józefa był w przeszłości bardzo żywy w naszej parafii i to właśnie św. Józefowi dedykowany jest jeden z ołtarzy bocznych w kościele, co z kolei było związane z celebrowanym w parafii tzw. „odpustem mniejszym”. Nawiązując do tej tradycji, pragniemy sprawować wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 we wtorek przy ołtarzu św. Józefa wraz z aktem zawierzenia małżeństw i rodzin naszej parafii oraz indywidualnym błogosławieństwem dzieci. W czasie tej Mszy św. będziemy się również modlić za żyjących i zmarłych członów Apostolstwa Dobrej Śmierci. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej wspólnotowej modlitwie.

 

  1. Spowiedź św. wielkanocna z udziałem wszystkich księży z naszego dekanatu odbędzie się w najbliższą sobotę – 23 marca br. Do sakramentu pojednania i pokuty będzie można przystąpić przed południem w godzinach od 9.00 do 10.00oraz wieczorem w godzinach od 20.00 do 21.00. Tego dnia nie będzie spowiedzi św. przed Mszą św. wieczorną i poranną. Dwa dni wcześniej, to jest w czwartek wieczorem, będzie można również przystąpić do spowiedzi św. w Biechowie w godz. od 19.00 do 20.00.Bardzo prosimy, aby osoby nie mające żadnych poważniejszych ograniczeń i trudności, postarały się przystąpić do spowiedzi św. w najbliższą sobotę, gdyż w kolejne dni będzie to już nieco utrudnione.

 

  1. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm. Pragnąc kultywować ten piękny zwyczaj, zachęcamy wszystkich do przyniesienia ze sobą do kościoła gałązek palmowych. Dzieci natomiast zachęcamy do samodzielnego wykonania gałązek palmowych i przybycia na Mszę św. o godz. 10.30.

 

  1. Staropolskim „Bóg zapłać” pragniemy wyrazić wdzięczność tym wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli na tacę remontową 4417 zł.

 

  1. Stałych czytelników prosimy o odbiór Przewodnika Katolickiego. Gazetę mogą nabyć również osoby nie posiadające stałej prenumeraty.

 

  1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecamy dziś Miłosierdziu Bożemu śp. Włodzimierza Przybysza, którego pożegnaliśmy w dniu wczorajszym oraz wszystkich wiernych zmarłych z naszej parafii, których kolejna rocznica śmierci przypada w marcu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

Miłosław, dnia 23marca 2024 r.