OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2024 r.

 

 

  1. Biuro Parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. porannej, czyli o godz. 8.00 oraz po Mszy św. wieczornej, to jest ok. godz. 18.30 -18.40, z wyjątkiem wieczoru we wtorek. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty po Mszach św. w zakrystii.

 

  1. Dziś gościmy w naszej parafii Ks. Arkadiusza Szymczaka SDB – salezjanina, dyrektora Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu, a wcześniej duszpasterza akademickiego w Poznaniu, który w ramach homilii głosi naukę rekolekcyjną.

 

  1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwie Gorzkich Żali, które są sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

 

 

* Droga Krzyżowa – w piątek: 

                                             * dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

                                             * dla dorosłych o godz. 18.30

             

               * Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.15

Za dwa tygodnie, w Niedzielę Palmową Nabożeństwo Gorzkich Żali rozpocznie się nieco wcześniej, to jest o godz. 17.00 i będzie połączone prezentacją Misterium Męki Pańskiej, w formie inscenizacji teatralno – muzycznej, przygotowanej przez Panią Angelikę Januchowską, Ks. Jacka Brysia i towarzyszących im muzyków oraz młodych ludzi,                 w większości z naszej Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy wcielą się w rolę postaci znanych z Drogi KrzyżowejPana Jezusa.

 

4.Z posługą duszpasterską u osób chorych i starszych udamy się w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek w godzinach przedpołudniowych. We wspomniane dni odwiedzimy osoby przyjmujące regularnie

 

Sakramenty św. w swoich domach w pierwsze soboty miesiąca, jak i inne osoby, które można jeszcze przez dwa tygodnie zgłaszać w zakrystii.

 

  1. Comiesięczne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą środę – 13 marca br. o godz. 18.40 w sali konferencyjnej.

 

  1. Kontynuując tradycję Nocnej Drogi Krzyżowej z Miłosławia do Biechowa zachęcamy wszystkich do udziału w rozważaniu Męki Pańskiej w drodze w najbliższy piątek – 15 marca br. Wyjście z kościoła w Miłosławiu zostało zaplanowane o godz. 18.30, a licząca 13 km trasa Drogi Krzyżowej będzie wiodła przez Franulkę i Rudki, z zatrzymaniem w kaplicy w Gorzycach i zakończeniem około godz. 22.30 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie.

 

  1. Stałych czytelników prosimy o odbiór Przewodnika Katolickiego Gazetę mogą nabyć również osoby nie posiadające stałej prenumeraty.

 

  1. Pomódlmy się za wiernych zmarłych z naszej parafii,za wszystkich naszych krewnych, przyjaciół, znajomych i sąsiadów, w sposób szczególny wspominając zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada w marcu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

Miłosław, dnia 10 marca 2024 r.