OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 marca 2024 r.

 

 

  1. Biuro Parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. porannej, czyli o godz. 8.00 oraz po Mszy św. wieczornej, to jest ok. godz. 18.30 -18.40, z wyjątkiem wieczoru we wtorek. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty po Mszach św. w zakrystii.

 

  1. W czasie Wielkiego Postu pragniemy gromadzić się na nabożeństwach pasyjnych – czyli na Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwie Gorzkich Żali, które są sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

 

 

* Droga Krzyżowa – w piątek: 

  • dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15
  • dla dorosłych o godz. 18.30

               

                 * Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.15

                Za trzy tygodnie, w Niedzielę Palmową Nabożeństwo Gorzkich Żali         rozpocznie się nieco wcześniej, to jest o godz. 17.00 i będzie połączone   z prezentacją Misterium Męki Pańskiej,w formie inscenizacji teatralno-        muzycznej,przygotowanej przez Panią Angelikę Januchowską,                 Ks. Jacka Brysia i towarzyszących im muzyków oraz młodych ludzi,               w większości z Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy wcielą się w rolę postaci   z ostatniej ziemskiej drogi Jezusa.

 

  1. Dziś gościmy w naszej parafii Ks. dr. Remigiusza Malewicza – rzecznika prasowego Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wykładowcę homiletyki i referenta Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.W niedzielę za tydzień naukę rekolekcyjną w ramach homilii głosić będzie Ks. Arkadiusz Szymczak SDB – salezjanin, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu, a wcześniej duszpasterz akademicki w Poznaniu.

 

  1. Do dzisiejszego wieczoru są wystawione w kościele skrzynki do których można złożyć wypełnione karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na II kwartał 2024 roku. Karty te są jeszcze dziś dostępne przy bocznych ołtarzach. Mogą z nich skorzystać te osoby, które pragną zarezerwować jeden lub dwa-trzy wybrane przez siebie terminy Mszy św. Ten sposób

 

rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od maja 2023 r. do lutego 2024 r.  Intencje za zmarłych we wspomnianym okresie, składane podczas pogrzebu, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a informacje o dacie spotkania dla bliskich są już podane do wiadomości w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

  1. Z posługą duszpasterską u osób chorych i starszych udamy się w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek w godzinach przedpołudniowych.We wspomniane dni odwiedzimy osoby przyjmujące regularnie Sakramenty św. w swoich domach w pierwsze soboty miesiąca, jak i inne osoby, które od dziś można zgłaszać w zakrystii.

 

  1. Kontynuując tradycję Nocnej Drogi Krzyżowej z Miłosławia do Biechowa zachęcamy wszystkich do udziału w rozważaniu Męki Pańskiej w drodze w piątek – 15 marca br, czyli już za dwa tygodnie. Wyjście z kościoła w Miłosławiu zostało zaplanowane o godz. 18.30, a licząca 13 km trasa Drogi Krzyżowej będzie wiodła przez Franulkę i Rudki, z zatrzymaniem w kaplicy w Gorzycach i zakończeniem około godz. 22.30 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie.

 

  1. Stałych czytelników prosimy o odbiór Przewodnika KatolickiegoGazetę mogą nabyć również osoby nie posiadające stałej prenumeraty.

 

  1. Pomódlmy się za wiernych zmarłych z naszej parafii,za wszystkich naszych krewnych, przyjaciół, znajomych i sąsiadów, w sposób szczególny wspominając dziś śp. Bogdana Jaroni i śp. Józefa Dankowskiego, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

Miłosław, dnia 3marca 2024 r.