OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22 luty 2024 r.

 

 

 1. Biuro Parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po Mszy św. porannej, czyli o godz. 8.00 oraz po Mszy św. wieczornej, to jest ok. godz. 18.30 -18.40, z wyjątkiem wieczoru we wtorek. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty po Mszach św. w zakrystii.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu pragniemy gromadzić się na nabożeństwach pasyjnych – czyli na Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwie Gorzkich Żali, które są sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

 

* Droga Krzyżowa – w piątek: 

 • dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15
 • dla dorosłych o godz. 18.30

               

                 * Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.15

 1. W niedzielę za tydzień naukę rekolekcyjną w ramach homilii głosić będzie dr Remigiusz Malewicz, rzecznik prasowy Archidiecezji Gnieźnieńskiej       i referent Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

 

 1. Comiesięczne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą środę        o godz. 18.40 w sali konferencyjnej.

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów z klas VIII Szkoły Podstawowej oraz z klas I szkół średnich w czwartek w godz. od 16.45 do 18.00. Uczniów klas IV–VII Szkoły Podstawowej zapraszamy z kolei do spowiedzi św. w piątek w godz. od 15.50 do 17.15. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30, połączoną z możliwością przystąpienia do sakramentu pojednania i pokuty.

 

 1. Comiesięczne nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie się w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św., czyli ok. godz. 8.00.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasI szkół ponadpodstawowych odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Za tydzień – w niedzielę 3 marca br. – zostaną wystawione skrzynki dla kart wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na II kwartał 2024 roku. Te karty zostały dziś wyłożone przy ołtarzach bocznych. Mogą z nich skorzystać wszyscy, którzy pragną zarezerwować wybrane przez siebie terminy Mszy św. w różnych intencjach, najczęściej w intencjach swoich bliskich zmarłych w kwietniu, maju i czerwcu br. Jeśli ktoś pragnie dokonać jedynie wstępnej rezerwacji, wypełnia pierwszą stronę karty. Można jednak wpisać od razu intencję i wówczas wypełniamy również drugą stronę tego dokumentu, co zwalnia z konieczności ponownego przychodzenia przed wyznaczonym terminem w celu wpisania intencji. Ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od maja2023 r. do lutego2024 r. Intencje za zmarłych we wspomnianym okresie, składane podczas pogrzebu, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a informacje o dacie spotkania dla bliskich będą podane do wiadomości za tydzień w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

 1. Z posługą duszpasterską u osób chorych i starszych udamy się w marcu w okresie przedświątecznym. Nie będzie tym razem odwiedzin w pierwszą sobotę miesiąca, lecz dopiero w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek w godzinach przedpołudniowych.We wspomniane dni odwiedzimy osoby przyjmujące regularnie Sakramenty w swoich domach w pierwsze soboty miesiąca, jak i inne osoby, które od dziś można zgłaszać w zakrystii.

 

 1. Kontynuując tradycję Nocnej Drogi Krzyżowej z Miłosławia do Biechowa pragniemy ponownie zorganizować rozważanie Męki Pańskiej w drodze. A będzie to za trzy tygodnie, w piątek – 15 marca. Wyjście z kościoła w Miłosławiu o godz. 18.30, a licząca 13 km trasa Drogi Krzyżowej będzie wiodła przez Franulkę i Rudki, z zatrzymaniem w kaplicy w Gorzycach i zakończeniem około godz. 22.30 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie.

 

 1. Stałych czytelników prosimy o odbiór Przewodnika Katolickiegoz dołączonym modlitewnikiem na marzec br. Gazetę mogą nabyć również osoby nie posiadające stałej prenumeraty. Przy wyjściach z kościoła została wyłożona darmowa gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

 

 1. Pomódlmy się za wiernych zmarłych z naszej parafii,za wszystkich naszych krewnych, przyjaciół, znajomych i sąsiadów, w sposób szczególny wspominając zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada w lutym. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

Miłosław, dnia 24lutego 2024 r.