OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18luty 2024 r.

 

 

 1. Kontynuując doświadczenie minionych lat, pragniemy w trzy niedziele Wielkiego Postu zaproponować wszystkim uczestnikom niedzielnych Eucharystii nauki rekolekcyjne, które w ramach homilii głosić będą różni, przyjezdni kapłani (Ks. Dariusz Kuliński, Ks. Remigiusz Malewicz, Ks. Arkadiusz Szymczak SDB). Dziś gościmy w naszej parafii Ks. Dariusza Kulińskiego– kapłana diecezji kaliskiej, prefekta Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu, odpowiedzialnego za cykl propedeutyczny, czyli pierwszy rok formacji kleryków z czterech diecezji (gnieźnieńskiej, poznańskiej, kaliskiej i bydgoskiej), którzy odbywają ten etap w Kaliszu.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu pragniemy gromadzić się na tradycyjnych dla tego okresu nabożeństwach pasyjnych – czyli na Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwie Gorzkich Żali, które będą sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

* Droga Krzyżowa – w każdy piątek:

 • dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15
 • dla dorosłych o godz. 18.30

                * Nabożeństwo Gorzkich Żali – w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

 1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. porannej, czyli o godz. 8.00 oraz po Mszy św. wieczornej, to jest ok. godz. 18.30 -18.40, z wyjątkiem wieczoru we wtorek. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty po Mszach św. porannych oraz wieczornych w zakrystii

 

 1. Za tydzień – w niedzielę 25 lutego br. – zostaną wyłożone przy ołtarzach bocznych karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na II kwartał bieżącego roku.

 

 1. Comiesięczne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się za półtora tygodnia – w środę28 lutego br. o godz. 18.40 w sali konferencyjnej.

 

 1. Kontynuując tradycję Nocnej Drogi Krzyżowej z Miłosławia do Biechowa pragniemy ponownie zorganizować to modlitewne rozważanie Męki Pańskiej w drodze. Będzie to miało miejsce za cztery tygodnie, w piątek –  15 marca. Wyjście z kościoła w Miłosławiu o godz. 18.30, a licząca 13 km trasa Drogi Krzyżowej będzie prowadziła przez Franulkę i Rudki,  z krótkim zatrzymaniem w kaplicy w Gorzycach i zakończeniem około godz. 22.30 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie.

 

 1. Staropolskim „Bóg zapłać” pragniemy wyrazić wdzięczność tym wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli na tacę remontową 4202 zł. Słowa podziękowań kierujemy również pod adresem osób przekazujących środki pieniężne na rzecz pomocy organizowanej przez Caritas Polska dla Ukrainy. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zebraliśmy na ten cel – poprzez ofiary złożone do skarbony zawieszonej na kracie w głównym wejściu do kościoła 1040 zł.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego, który jest dostępny również dla osób nie posiadających stałej prenumeraty.

 

 1. Pomódlmy się za wiernych zmarłych z naszej parafii,za wszystkich naszych krewnych, przyjaciół, znajomych i sąsiadów, w sposób szczególny wspominając zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada w lutym oraz śp. Teresę Zydkowiak, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

 

Proboszcz

 

Miłosław, dnia 18lutego 2024 r.