OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • luty 2024 r.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. porannej, czyli o godz. 8.00 oraz po Mszy św. wieczornej – ok. godz. 18.30 -18.40, z wyjątkiem wieczoru we wtorek. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty po Mszach św. porannych, a w sobotę również po Mszy św. wieczornej w zakrystii.

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek po wieczornej Mszy św. modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii.

 

 1. Niedziela za tydzień przypada 11 lutego, a więc w dzień, który w kalendarzu liturgicznym Kościoła związany jest ze wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes. Od wielu już lat – z inicjatywy św. Jana Pawła II – obchodzony jest tego dnia Światowy Dzień Chorego. Mając na uwadze sytuację demograficzną naszej parafii, na terenie której zamieszkuje bardzo wiele osób chorych i starszych, a ich liczba z roku na rok wzrasta, chcemy przeżyć celebracje eucharystyczne w przyszłą niedzielę w duchu chrześcijańskiej solidarności i modlitewnej pamięci o tej właśnie grupie naszych Parafian.Istotnym elementem naszej modlitwy za chorych i starszych będzie obrzęd sakramentu chorych, którego udzielimy podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 7.00, 9.00 i 12.00.Pragniemy dziś zachęcić wszystkich, również osoby młodsze i niekoniecznie dotknięte poważnymi chorobami czy odczuwalnymi dolegliwościam izdrowotnymi do przyjęcia, być może pierwszy raz w życiu, sakramentu chorych.Przypominamy, że warunkiem godziwego przyjęcia sakramentu chorych jest właściwa dyspozycja duchowa, czyli trzeba w tym momencie być w stanie łaski uświęcającej.Zachęcamy wszystkich do udziału we wspomnianych Mszach św. i skorzystaniu z Daru łaski sakramentu chorych. Prosimy też rodziny, znajomych i sąsiadów osób chorych i starszych o przekazanie tej informacji i pomoc w dotarciu do kościoła.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas VIII Szkoły Podstawowej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Spotkanie lektorek, lektorów i ministrantów odbędzie w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w kościele.

 

 1. Comiesięczne spotkanie dla członków Żywego Różańca, połączone z wymianą tajemnic, odbędzie się w sobotę – 10 lutego br. po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego, który jest dostępny również dla osób nie posiadających stałej prenumeraty.

 

 1. Pomódlmy się za wiernych zmarłych z naszej parafii, w sposób szczególny wspominając śp. Pawła Mosinskiego i śp. Zbigniewa Węcławiaka, których pogrzebyodbyły się w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

 

Proboszcz

 

Miłosław, dnia 3 lutego 2024 r.