OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

IV Niedziela Zwykła

28 stycznia 2024 r.

 

 

  1. W miniony czwartek zakończyliśmy duszpasterskie nawiedzenie rodzin, zwane zwyczajowo kolędą. Wszystkim wiernym z naszej parafii, którzyw ciągu ostatnich czterech tygodni gościli nas w swoich domach, dziękujemy za skierowane wcześniej zaproszenia, jak i za bardzo życzliwe przyjęcie, ciekawe rozmowy, cenne podpowiedzi i spostrzeżenia, a nadto za składane przy tej okazji ofiary, które – zgodnie z wieloletnią praktyką – przeznaczamy na uregulowanie tegorocznych zobowiązań finansowych naszej Parafii wobec Kościoła Powszechnego, Nuncjatury Apostolskiej, Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, Domu Księży Seniorów, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, zakonów kontemplacyjnych, instytucji misyjnych oraz opłatę składki ubezpieczeniowej dla kościoła i budynków parafialnych. Jak już informowaliśmy wielokrotnie naszych Parafian, zeszłorocznei dołączone w tym roku zaproszenia na spotkania kolędowe w domach będą obowiązywały w kolejnych latach, cooznacza, że do tych samych rodzin i pojedynczych osób udamy się również za rok.

 

  1. W najbliższym tygodniu nie będzie jeszcze Mszy św. wieczornychw poniedziałek, wtorek i środę, zaś od najbliższego czwartku powracamy do sprawowania wieczornych Mszy świętych połączonych z nabożeństwami.

 

  1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne codzienniepo Mszy św. porannej, czyli o godz. 8.00, a od czwartku równieżpo wieczornej Mszy św. – ok. godz. 18.30.Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty po Mszach św. porannych, a w sobotę również po Mszy św. wieczornej w zakrystii.

 

  1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. dla kandydatów do Bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych oraz z klas VIII Szkoły Podstawowej odbędzie sięw czwartek, w godz. od 17.00 do 18.00. Z kolei uczniów z klas od IV do VII Szkoły Podstawowej zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednaniai pokuty w piątek od godz. 16.45do godz. 18.00. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30.W trakcie wieczornej adoracji będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi św.

 

 

  1. W piątek będziemy przeżywali Święto Ofiarowania Pańskiego, które obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W modlitwach polecajmy Panu Bogu osoby żyjące w różnych Zgromadzeniach Zakonnychi Instytutach Życia Konsekrowanego, pamiętając w sposób szczególny o Siostrach Dominikankachi modląc się również o nowe powołania zakonne do wszystkich zgromadzeń zakonnych. W dniu 2 lutego Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

  1. W sobotę – 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, który w tradycji Kościoła jest czczony jako człowiek obdarzony darem uzdrawiania z chorób gardła, oskrzelii przewodu oddechowego. Tego dnia, po Mszy św. porannej – przywołując pomocy św. Błażeja – będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa świecami, które krzyżuje się na szyi proszącycho zdrowie. Po zakończeniu obrzędu rozpocznie się maryjne nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi.

 

  1. Comiesięczne odwiedziny z posługą sakramentalną u osób chorychi starszych będą miały miejsce w sobotę od godz. 9.00.

 

  1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiegoz dołączonym modlitewnikiem na luty. Gazeta jest dostępna również dla osób nie posiadających stałej prenumeraty.Przy wyjściach z kościoła została rozłożona darmowa gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

 

  1. Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej.Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

Miłosław, dnia 27 stycznia 2024 r.