OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła

21stycznia 2024 r.

 

 

  1. Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzamy w ramach wizyt duszpasterskich, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie, a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Plan kolędy na ostatnie cztery dni spotkań duszpasterskich(do 25 stycznia 2024 r.) znajduje się w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

  1. Do końca stycznia br. Biuro Parafialne jest czynne codziennie po Mszy św. porannej, czyli o godz. 8.00 oraz w każdą sobotę wieczorem o godz. 19.00. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do sobotypo Mszach św. porannych, a w sobotę również po Mszy św. wieczornej w zakrystii.

 

  1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć w naszym kościele Poznański Chór Projektowy, który śpiewem kolęd i pastorałek ubogaci celebrację południowej Eucharystii. Chór został założony został w 2020 r. przez Przemysława Piechockiego, a w jego skład wchodzą artyści Opery Poznańskiej, studenci Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz muzycy z różnych instytucji i stowarzyszeń artystycznych.
    Chór koncertuje zarówno w dużych kilkudziesięcioosobowych składach z orkiestrą lub zespołem instrumentalistów rozrywkowych, jak i w mniejszych, kameralnych obsadach, wykonując najróżniejszą muzykę, począwszy od Mszy czy pieśni religijnych, na popularnej światowej muzyce skończywszy. Zapraszamy zatem wszystkich miłośników dobrej muzyki i śpiewu chóralnego w dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godzinie 12.00 oraz na krótki koncert po zakończeniu Eucharystii.

 

  1. Serdecznie zapraszamy dziś o godz. 15.00 na wspólne kolędowanie przy żłóbku, połączone z koncertem instrumentalnym dedykowanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. W trakcie wspólnego kolędowania nastąpi rozstrzygnięcie konkursu roratniego, wręczenie nagród wszystkim uczestnikom adwentowej modlitwy oraz losowanie nagrody głównej.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania darczyńcom naszej parafii, którzy w ramach składki remontowej, przeprowadzonej w ubiegłą niedzielę, przekazali na ten cel 4214,74 zł.

 

 

  1. Zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów, lektorki i lektorów na spotkanie opłatkowe w najbliższy piątek o godz. 19.00.

 

  1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.Gazeta jest dostępna również dla osób nie posiadających stałej prenumeraty.

 

  1. Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, a zwłaszcza za tych, których kolejna rocznica śmierci przypada w miesiącu styczniu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

Miłosław, dnia 20 stycznia 2024 r.