OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ 

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20listopada 2022 r.

 

 1. We wszystkich sprawach biurowych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny:(61 438 31 66 lub 61 438 30 88), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.plW razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św. w kościele.

 

 1. Wymienianki roczne przyjmujemy do końca listopada po każdej Mszy św. w zakrystii, a modlitwę różańcową za powierzonych naszej duchowej pamięci zmarłych rozpoczniemy w drugim tygodniu grudnia br.

 

 1. Comiesięczne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą środę – 23 listopada br.o godz. 18.40 w sali konferencyjnej.

 

 1. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z klas VIII odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Za tydzień – w niedzielę 27 listopada br. – zostaną wystawione w kościele skrzynki dla kart wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na I kwartał 2023 roku, które zostały dziś wyłożone przy ołtarzach bocznych. Mogą z nich skorzystać wszystkie te osoby, które pragną zarezerwować wybrane przez siebie terminy Mszy św. w różnych intencjach, najczęściej w intencjach swoich bliskich zmarłych. Jeśli ktoś pragnie dokonać jedynie wstępnej rezerwacji, wypełnia pierwszą stronę karty. Można jednak wpisać od razu intencję i wówczas wypełniamy również drugą stronę tego dokumentu, co zwalnia z konieczności ponownego przychodzenia przed wyznaczonym terminem w celu wpisania intencji. Ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od kwietnia do listopada br. Intencje za zmarłych we wspomnianym okresie, składane podczas pogrzebu, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a osoby zainteresowane zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem poproszone telefonicznie przez Ks. Jacka o przybycie indywidualnie na umówione wcześniej spotkanie w dniach 2 – 8 grudnia br.

 

 1. Przy bocznych ołtarzach zostały również wyłożone specjalne karteczki z zaproszeniami do duszpasterskich odwiedzin rodzin w naszej parafii, czyli kolędy, która tradycyjnie rozpocznie się 28 grudnia i trwać będzie przez kolejne tygodnie stycznia 2023 r. Wypełnione karteczki będzie można składać do specjalnej skrzynki od dziś do niedzieli – 18 grudnia br.

 

 1. Wskutek niezależnych od nas trudności organizacyjnych, związanych z transportem, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej dostarczy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do naszej parafii dopiero jutro, a ich rozprowadzanie rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną zaczniemy rozprowadzać z kolei w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia br.

 

 1. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, parafialnego wyjazdu do Kina Trójka we Wrześni na film „Prorok”, ukazujący nieznane wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń historycznych. Film ukazuje nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. Seans został zaplanowany na niedzielę – 27 listopada o godz. 15.00. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 14.25. Koszt wraz z transportem wynosi 35 zł od osoby.

 

 1. Staropolskim „Bóg zapłać” pragniemy wyrazić wdzięczność tym wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli na tacę remontową 3291,42zł.

 

 • Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który można nabyć po Mszy św. w zakrystii.

 

 1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecajmy dziś Bożemu Miłosierdziu śp. Marię Przysiuda, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Boże Miłosierdzie niech odpoczywają w pokoju…

 

 

 

  Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz Parafii pw. św. Jakuba Apostoła

w Miłosławiu

 

 

Miłosław, dnia 19 listopada 2022 r.