OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX III  NIEDZIELA  ZWYKŁA

13listopada 2022 r.

 1. We wszystkich sprawach biurowych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny:(61 438 31 66 lub 61 438 30 88), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl W razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św. w kościele.

 

 1. Wymienianki roczne przyjmujemy do końca listopada po każdej Mszy św. w zakrystii, a modlitwę różańcową za powierzonych naszej duchowej pamięci zmarłych rozpoczniemy w drugim tygodniu grudnia br.

 

 1. Comiesięczne spotkanie Kręgu Biblijnego, zapowiedziane na najbliższą środę, zostaje przełożone na kolejny tydzień i odbędzie się w środę – 23 listopada br. o godz. 18.40 w sali konferencyjnej.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych odbędzie się w najbliższy czwartek(15.11.br.) o godz. 19.30 w kościele.

 

 1. Zapraszamy wszystkich na kolejne Zaduszki Poetycko-Muzyczne, przygotowane przez nauczycieli, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu. Tegoroczna prezentacja zatytułowana: „Zatrzymaj się. To przemijanie ma sens”, połączona z modlitwą za zmarłych w ciągu minionego roku Parafian, odbędzie się w najbliższy piątek – 18 listopada br. o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Za tydzień podamy informacje dotyczące nowego sposobu organizacji odwiedzin kolędowych po uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego roku, duszpasterskie spotkania kapłanów z rodzinami naszej parafii będą się odbywały w formule „na zaproszenie”, co – ze względu na liczne walory tego rozwiązania – jest już praktykowane w coraz większej liczbie parafii w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach, ale też w kilkutysięcznych miasteczkach.

 

 1. Również za tydzień będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których duże świece zostały w tym roku wyprodukowane w trzech różnych wzorach i kolorach. Poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną zaczniemy rozprowadzać w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia br.

 

 1. W przyszłą niedzielę zostaną wyłożone przy ołtarzach bocznych karty wstępnej rezerwacji  intencji  mszalnych na I kwartał 2023 roku, które po wypełnieniu w domu będzie można złożyć do wystawionych w kościele skrzynek w ostatnią niedzielę listopada.

 

 1. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, parafialnego wyjazdu do Kina Trójka we Wrześni na film „Prorok”, ukazujący nieznane wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń historycznych. Film ukazuje nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. Seans został zaplanowany na niedzielę – 27 listopada o godz. 15.00. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 14.25. Koszt wraz z transportem wynosi 35 zł od osoby.

 

 • Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

 

 

 • Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który można nabyć po Mszy św. w zakrystii.

 

 • W tym czasie modlitwy za tych, którzy już zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę, wołajmy o Boże Miłosierdzie i dar Nowego Życia dla wszystkich naszych bliskich zmarłych, dla zmarłych parafian, polecając dziś w sposób szczególny tych wszystkich, których kolejna rocznica śmierci przypada w listopadzie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

  Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz Parafii pw. św. Jakuba Apostoła

w Miłosławiu

Miłosław, dnia 13 listopada 2022 r.