OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

6listopada 2022 r.

 

 1. We wszystkich sprawach biurowych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny:(61 438 31 66 lub 61 438 30 88), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl W razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św. w kościele.

 

 1. W piątek będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie, z udziałem władz samorządowych, strażaków, przedstawicieli środowisk i organizacji społecznych oraz delegacji z naszej Szkoły będzie sprawowana o godz. 10.00.

 

 1. Wymienianki roczne przyjmujemy do końca listopada po każdej Mszy św. w zakrystii, a modlitwę różańcową za powierzonych naszej duchowej pamięci zmarłych rozpoczniemy w drugim tygodniu grudnia br.

 

 1. Członków parafialnej wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne w najbliższą środę o godz. 15.00 w kościele.

 

 1. Kolejne spotkanie katechetyczne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę 12 listopada br. o godz. 10.00 w kościele.

 

 1. Osoby należące do parafialnych róż Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczne spotkanie modlitewno-informacyjne w przyszłą sobotę po zakończeniu wieczornej Mszy św. w kościele.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych odbędzie się w czwartek za tydzień8 (15.11.br.) o godz. 19.30 w kościele.

 

 1. Comiesięczne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w następną środę, to jest 16 listopada br. o godz. 18.40 w sali konferencyjnej.

 

 1. Za dwa tygodnie podamy informacje dotyczące nowego sposobu organizacji odwiedzin kolędowych po uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego roku, duszpasterskie spotkania kapłanów z rodzinami naszej parafii będą się odbywały w formule „na zaproszenie”, co – ze względu na liczne walory tego rozwiązania – jest już praktykowane w coraz większej liczbie parafii w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach, ale też w kilkutysięcznych miasteczkach.

 

 1. Również za dwa tygodnie będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których duże świece zostały w tym roku wyprodukowane w trzech różnych wzorach i kolorach. Poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną zaczniemy rozprowadzać w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia br.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który można nabyć po Mszy św. w zakrystii.

 

 1. W tym czasie modlitwy za tych, którzy już zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę, wołajmy o Boże Miłosierdzie i dar Nowego Życia dla wszystkich naszych bliskich zmarłych, dla zmarłych parafian, polecając dziś w sposób szczególny śp. Janinę Słodecką, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz wszystkich wiernych zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada w listopadzie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

  Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz Parafii pw. św. Jakuba Apostoła

w Miłosławiu

Miłosław, dnia 5 listopada 2022r.