OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

30października 2022 r.

 

 1. Ze wzruszeniem powracamy dziś myślami do wyjątkowych chwil Nawiedzenia Matki Bożej w Jej cudownym, Częstochowskim Wizerunku w naszej parafii. Przybycie Ikony Jasnogórskiej Madonny, a także przygotowujące nas do tego wydarzenia Misje święte, prowadzone przez O. Dariusza Laskowskiego OSPPE, były prawdziwie czasem udzielania się Bożej Łaski, czasem duchowej radości i poruszającego spotkania z Matką Jezusa, Która jest także „Matką wszystkich wierzących”. Wzruszenie i łzy, skupienie i podniosły nastrój, duch modlitwy i odczuwalna wyjątkowość przeżywanych chwil – jak pisze i mówi nam wiele osób – były doświadczeniem poruszającym serca, a jednocześnie skłaniającym do refleksji. Pan Bóg uraczył nas dobrą pogodą, a nasze miasto i przyległe miejscowości zostały przepięknie udekorowane. Tak wiele osób uczestniczyło w powitaniu Matki Bożej i wieczornych Mszach św., nocnym czuwaniu, celebracji eucharystycznej dla chorych i starszych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych, modlitewnych spotkaniach dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz błogosławieństwie dzieci i matek oczekujących potomstwa, a także w chwili pożegnania Ikony Jasnogórskiej i Mszy św. z homilią ks. Prymasa Wojciecha Polaka. Nasz parafialny kościół przez te dwa dni wypełnił się wiernymi, a liczba zgromadzonych była tak wielka, że sporo osób trwało również na modlitwie na zewnątrz świątyni.  Chcemy te wyjątkowe chwile zatrzymać w sobie na zawsze…      Wszystko to, co dziś wspominamy było możliwe dzięki wspólnemu zaangażowaniu i pracy podjętej przez ponad 100 osób z naszej parafii.W różny sposób i w różnym zakresie odpowiedzialności włączyły się one w liczne działania programowe, jak i powstałe całkiem oddolnie, spontaniczne inicjatywy związane z przygotowaniami liturgicznymi, dekoracją kościoła i jego najbliższego otoczenia, ale także dekoracją miasta i sąsiednich miejscowości, a zwłaszcza tras przejazdu samochodu-kaplicy, stworzeniem miejsca powitania na rynku, jak i zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa, czy też koordynacją działań w zakresie przygotowania logistycznego i samej realizacji programu Nawiedzenia. Chcielibyśmy dziś każdej z tych osób bardzo podziękować, choć nie możemy tego uczynić – wymieniając wszystkie te osoby z imienia i nazwiska – bo jest to po prostu w tej chwili niemożliwe, a wiele z tych osób słysząc słowa podziękowań powtarzało to samo zdanie: „nie ma za co dziękować, ja to robię dla Matki Bożej”. Czyż nie jest to piękne?Wszystkim Wam Kochani, każdej i każdemu z osobna bardzo dziękujemy!!!Wasz trud, ofiarowany czas, entuzjazm działania i towarzyszące temu wszystkiemu wspaniałe doświadczenie wspólnoty oraz świadectwo wiary – nie będą nigdy zapomniane !!!

 

 1. Wszystkie wydarzenia związane z Nawiedzeniem Matki Bożej w kopii Jej cudownego Jasnogórskiego Wizerunku zostały uwiecznione na zdjęciach. Na tę okazję jest już przygotowywany specjalny katalog zdjęć na pendrivach(w cenie 30zł) do oglądania w przeglądarkach komputerowych lub innych urządzeniach odtwarzających oraz pamiątkowe tablo w formie kolażu, które możemy zobaczyć dziś po Mszy św. przy gablotce zewnętrznej, przy bocznym wejściu do kościoła. Tam również można składać zamówienia (lub pod numerem telefonu 725 646 776). Płatność przy odbiorze w przyszłą niedzielę.

 

 1. Pełen przebieg Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii został również zarejestrowany w wersji filmowej (fragmenty tego filmu były wyświetlane na ekranie ustawionym w dniach Nawiedzenia przy gablotce, obok bocznego wejścia). Osoby, które zapisały się w miniony poniedziałek i wtorek na wyłożonej pod ekranem na stoliku liście zamówień, otrzymają wspomniany film w przyszłą niedzielę, a osoby, które chciałyby jeszcze zamówić film, będący bardzo profesjonalnym zapisem wyjątkowych chwil z Matką Bożą,mogą tego dokonać po zakończeniu Mszy św. przy stoliku, ustawionym przy gablotce informacyjnej, obok bocznego wejścia do kościoła.

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w niedzielę – 30 października br. w godz. 14.30 – 18.00 w świetlicy w Szkole Podstawowej na Bugaju. Prosimy, aby dzieci przy pomocy rodziców przebrały się za Świętych lub za Aniołów. Można zabrać z sobą coś słodkiego. Zapraszamy!!!

 

 1. Wymienianki przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii. Prosimy o zaznaczenie odrębnym zapisem u góry kartki czy są to wymienianki roczne czy też wymienianki jednorazowe. Modlitwa różańcowa z wymieniankami będzie miała miejsce w dniach od 2 do 5 listopada br. (to jest od środy do soboty) o godz. 17.30. Specjalne kartki do wymienianek zostały wyłożone przy bocznych ołtarzach.

 

 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 10.30.  Procesja żałobna rozpocznie się na cmentarzu o godz. 12.45, a po jej zakończeniu ok. godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, za wszystkich spoczywających na cmentarzu parafialnym i cmentarzu komunalnym w Miłosławiu. Druga intencja koncelebrowanej Mszy św. sprawowanej w dniu 1 listopada br.na naszym cmentarzu o godz. 13.00 będzie intencją zbiorową za powierzonych naszej modlitwie zmarłych, a intencje te jeszcze dziś przyjmujemy w zakrystii.

 

 1. W środę– 2 listopada przypada liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Pamięć i miłość do naszych bliskich zmarłych każe nam w szczególny sposób podjąć tego dnia modlitwę za tych, których już nie ma pośród nas. Msze św. będą tego dnia sprawowane w naszej świątyni o godz. 7.00, 10.00, 16.00i 18.00. Po zakończeniu Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 odbędzie się procesja żałobna w kościele.

 

 1. Od najbliższego czwartku – 3 listopada br. ulega zmianie godzina sprawowania porannej Mszy św. w dni powszednie. Przez cztery miesiące, to jest do końca lutego 2023 r. Msze św. poranne będą odprawiane w naszej świątyni od poniedziałku do soboty o godz. 7.30.

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej też okazji zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź św. dla uczniów z klas VIII oraz szkół ponadpodstawowych została zaplanowana na czwartek w godz. od 16.15 do 17.30, zaś uczniów klas IV, V, VI i VII prosimy o przybycie w piątek w godz. od 16.30 do 18.00.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30.

 

 1. Comiesięczne nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie w sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św., czyli ok. godz. 8.00.

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na listopad, który został nam przekazany w większym nakładzie, a więc jest także dostępny dla osób, które nie posiadają stałej prenumeraty.

 

 1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W naszej modlitwie polecajmy dziś w sposób szczególny śp. Teresę Michalak, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz śp.Tomasza Lisieckiego, którego pogrzeb odbędzie się jutro i rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 oraz Janinę Słodecką, której pogrzeb odbędzie się w czwartek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.30Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Miłosław, dnia 29października 2022 r.