OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

2października 2022 r.

  1. W celu umówienia spotkania w sprawach biurowych, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny(61 438 31 66), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznejmiloslaw5@archidiecezja.plW razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św. w kościele. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty w zakrystii.

 

  1. Już tylko 22 dni dzielą nas od bardzo ważnego i z pewnością historycznego wydarzenia, jakim będzie Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii, w Jej Jasnogórskim Wizerunku. Oczekujemy z radością na spotkanie z Panią Częstochowską, Która w znaku cudownej Ikony przybędzie do nas z Winnej Góry w poniedziałek – 24 października o godz. 17.30 i przy Której będziemy trwać na modlitwie do wtorku – 25 października, do godz. 17.00. Ponownie zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich naszych Parafian o udekorowanie na ten wyjątkowy czas swoich domów oraz okien w blokach. Pomocą w wykonaniu wspomnianych dekoracji niech będą gotowe już wydruki, chorągwie i ozdoby, jakie możemy dziś zakupić. Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej rozprowadzamy okolicznościowe, diecezjalne plakaty Nawiedzenia w cenie 3 zł, a na placu przy kościele można dziś nabyć różne emblematy maryjne, kartonowe obrazy Matki Bożej Częstochowskiej, małe chorągiewki papierowe oraz wykonane z materiału chorągwie i flagi, specjalne uchwyty do mocowania flag, kilkumetrowe maryjne girlandy oraz sznury z wielokolorowymi proporczykami. Bardzo praktyczną propozycją dla osób planujących udekorować płoty przy swoich domach są gotowe banery w bardzo przystępnych cenach i w różnych wzorach, przygotowywane na indywidualne zamówienie i w dowolnych rozmiarach. Szczegółowe informacje na temat otrzymamy dziś w kaplicy Matki Bożej.

 

  1. Przy ołtarzu Świętego Krzyża została ustawiona skrzynka, gdzie możemy składać różne osobiste intencje. Zostaną one odczytane w dzień Nawiedzenia Matki Bożej w jej Jasnogórskiej Ikonie. Z kolei przy ołtarzu św. Józefa została ustawiona skrzynka, gdzie możemy składać ofiary na kwiaty i dekorację naszej świątyni podczas zbliżającej się uroczystości.

 

  1. Od jutra zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, na których będziemy się gromadzić w miesiącu październiku od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Dzieci i młodzież będą uczestniczyły w modlitwie różańcowej wraz z dorosłymi w środy i piątki o godz. 17.30. W poniedziałek modlitwę różańcową, w różnych intencjach, będą prowadzili przedstawiciele wspólnot, organizacji i stowarzyszeń apostolskich działających w parafii, a w czwartek będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich w naszej Archidiecezji.

 

  1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z tej też okazji zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź św. dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas VII i VIII została zaplanowana na czwartek w godz. od 17.00 do 18.00, zaś uczniów klas IV, V i VI prosimy o przybycie w piątek w godz. od 16.15 do 17.30.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kościele.

 

  1. Pierwsze spotkanie dla dzieci z klas III,przygotowujących się I Komunii św. odbędzie w najbliższą sobotę – 8 października br. o godz. 10.00 w kościele. Rodziców dzieci, które z uzasadnionych powodów nie będą mogły uczestniczyć w tym spotkaniu, prosimy o wcześniejsze przekazanie odpowiedniej informacji Księdzu Jackowi.

 

  1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego,który w zakrystii mogą również nabyć osoby nie posiadające stałej prenumeraty.

 

  1. Pomódlmy się za wszystkich wiernych zmarłych, wspominając w tej modlitwie śp. Roberta Gottfryda, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz śp. Krystyna Młodzińskiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.30oraz za zmarłych parafian, naszych krewnych, przyjaciół, znajomych i sąsiadów, których kolejna rocznica śmierci przypada w październiku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

 

Miłosław, dnia 1 października 2022r.