OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

25września 2022 r.

 

  1. W celu umówienia spotkania w sprawach biurowych, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny(61 438 31 66), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznejmiloslaw5@archidiecezja.plW razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św kościele. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty w zakrystii.

 

  1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VIII Szkoły Podstawowej odbędzie się29 września br., to jest w najbliższy czwartek o godz. 19.15 w koś Udział w spotkaniu ma charakter obowiązkowy.

 

  1. Zapraszamy chłopców z klas II-VI Szkoły Podstawowej do włączenia się do grona ministrantów naszej parafii, a młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz starszą do podjęcia posługi lektora i lektorki. Chętni mogą się zgłaszać bezpośrednio u Ks. Jacka.

 

  1. Odbywają się już regularne spotkania i próby scholki dziecię Serdecznie zapraszamy dziewczynki z klas II-VII, które lubią śpiewać i chciałyby się włączyć do tę inicjatywę, by w ten sposób radosnym śpiewem ubogacać oprawę muzyczną niedzielnej liturgii sprawowanej o godz. 10.30.W tej sprawie prosimy o kontakt z Panem Marcinem Grzelakiem lub Ks. Jackiem. Próby scholki dziecięcej odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 14.00 na świetlicy w Szkole Podstawowej na Bugaju.

 

  1. Dziś po Mszy św kaplicy Matki Bożej rozprowadzamy okolicznościowe plakaty i chorągiewki do dekoracji okien na czas peregrynacji cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii w dniach 24-25 października br. Z kolei tydzień do naszej parafii przybędą również firmy produkujące i rozprowadzające różne dekoracje na peregrynację Obrazu Jasnogórskiego. Na ustawionych przy kościele stoiskach będzie można nabyć specjalne emblematy i kartonowe obrazy Matki Bożej Częstochowskiej, chorągwie i flagi stylonowe, uchwyty do mocowania flag, kilkumetrowe maryjne girlandy. Osoby planujące udekorować swoje opłotowania mogą skorzystać z gotowych banerów, w różnych wzorach, przygotowywanych indywidualnie według dowolnych rozmiarów. Szczegółowe informacje na temat otrzymamy dziś w kaplicy Matki Bożej.

 

  1. Odpowiadając na pomysł osób zaangażowanych w przygotowanie Peregrynacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii, przy ołtarzu Świętego Krzyża została ustawiona  skrzynka, gdzie możemy składać różne osobiste intencje. Zostaną one odczytane w dzień Nawiedzenia Matki Bożej w kopii jej Jasnogórskiej Ikony.  Z kolei przy ołtarzu św Józefa została ustawiona skrzynka, gdzie możemy składać ofiary na kwiaty i dekorację naszej świątyni podczas zbliżającej się uroczystości, czyli już za miesiąc.

 

  1. Słowa podziękowań kierujemy pod adresem osób przekazujących środki pieniężne na rzecz pomocy dla Ukrainy. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zebraliśmy na ten cel – poprzez ofiary złożone do skarbony zawieszonej na kracie w głównym wejściu do kościoła – 192,64 zł.

 

  1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na październik, który w zakrystii mogą również nabyć osoby nie posiadające stałej prenumeraty. Przy wyjściach z kościoła została wyłożona darmowa gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

 

  • Pomódlmy się za wszystkich wiernych zmarłych, wspominając w tej modlitwie śp. Alinę Kubacką,której pogrzeb odbył się w Czeszewie, śp. Tadeusza Słomiana, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 oraz za zmarłych parafian, naszych krewnych, przyjaciół, znajomych i sąsiadów, których kolejna rocznica śmierci przypada we wrześniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

 

Miłosław, dnia 24 września 2022 r.