OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX III  NIEDZIELA  ZWYKŁA

4 września 2022 r.

 

 1. W celu umówienia spotkania w sprawach biurowych, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny(61 438 31 66), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznejmiloslaw5@archidiecezja.pl W razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św. w kościele. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty w zakrystii.

 

 1. Jeszcze dziś można złożyć do wystawionych w kościele skrzynek wypełnione karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku. Przypominamy, że intencje za zmarłych, składane podczas pogrzebów(w okresie od stycznia do sierpnia 2022 r.)będą rozpisywane w tradycyjny sposób,a wskazane osoby z najbliższych rodzin zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem poproszone telefonicznie przez Ks. Jacka o przybycie indywidualnie na umówione wcześniej spotkanie w dniach od 5 do 12 września br.

 

 1. Jutro, po wieczornej Mszy św., pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Józefa w intencji naszych małżeństw i wspólnot rodzinnych. Zachęcając wszystkich do udziału w tym nabożeństwie, przypominamy o możliwości napisania swoich intencji, które zostaną odczytane w trakcie wspólnej modlitwy.

 

 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.45 w kościele.

 

 1. Pierwsze spotkanie dla rodziców uczniów z klas III Szkoły Podstawowej, którzy pragną, aby ich dzieci przystąpiły w przyszłym roku w naszej parafii do I Komunii św. odbędzie się w najbliższy czwartek – 8 września o godz. 19.30 w kościele. Tego dnia rodzice dokonają wstępnego zapisu dzieci oraz otrzymają do wypełnienia deklarację dotyczącą ich udziału w przygotowaniach do I Komunii św. W dalszej części spotkania omówione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z zasadami ogólnymi, jak i poszczególnymi etapami przygotowania dzieci do przyjęcia tego sakramentu.

 

 1. Spotkanie apostolstwa Żywego Różańca, połączone z wymianą tajemnic odbędzie się w przyszłą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

 

 1. Poświęcenie tornistrów oraz przyborów szkolnych dzieci, które rozpoczęły w tym roku naukę w Szkole Podstawowej będzie miało miejsce za tydzień, w niedzielę – 11 września br. podczas Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. Za trzy tygodnie, to jest w niedzielę 25 września br., podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30, wraz z dziećmi z klas IV oraz ich najbliższymi będziemy świętować rocznicę przystąpienia do I Komunii św. W trakcie uroczystej celebracji, chcemy modlić się w intencji tych dzieci, które w czerwcu i wrześniu ubiegłego roku (w dwóch grupach) przystąpiły po raz pierwszy do Stołu Pańskiego, prosząc dla nich i ich rodzin o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski, a nade wszystko o umiłowanie daru Eucharystii i częste przyjmowanie Pana Jezusa do swoich serc, wytrwałość w wierze i budowanie swojej przyszłości według ewangelicznych wartości.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

 

 1. Stałych prenumeratorów prosimy o odbiór Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki.Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

 

Miłosław, dnia 3 września 2022 r.