OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2022 r.

 1. W celu umówienia spotkania w sprawach biurowych, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny (61 438 31 66), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej miloslaw5@archidiecezja.pl W razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św. w kościele. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty w zakrystii.

 1. Od przyszłej niedzieli, to jest od 4 września br. powracamy do stałego porządku sprawowania Mszy św. w niedziele i święta, to jest w godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 1. Dziś zostały wystawione w kościele skrzynki, do których można złożyć wypełnione karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku. Skrzynki będą wystawione ponownie w niedzielę za tydzień, a karty do wpisania intencji są wyłożone przy ołtarzach bocznych. Mogą z nich skorzystać te osoby, które pragną zarezerwować jeden lub dwa-trzy wybrane przez siebie terminy Mszy św. (najczęściej za bliskich zmarłych). Jeśli ktoś pragnie dokonać tylko wstępnej rezerwacji, wypełnia pierwszą stronę karty. Możemy jednak wpisać już intencję i wówczas wypełniamy również drugą stronę. To drugie rozwiązanie pozwala nam od razu załatwić wszystko i zwalnia z konieczności ponownego przychodzenia przed wyznaczonym terminem w celu wpisania intencji. Intencje za zmarłych, składane podczas pogrzebów (w okresie od stycznia do sierpnia 2022 r.) będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a wskazane osoby z najbliższych rodzin zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem poproszone telefonicznie przez Ks. Jacka o przybycie indywidualnie na umówione wcześniej spotkanie w dniach od 5 do 12 września br.

 1. W jutrzejszy poniedziałek – 29 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywała swój dzień modlitwy w ramach Nowenny przed uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Modlitewne czuwanie rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. koncelebrowana. Osoby, które nie mają możliwości, by dotrzeć swoimi pojazdami do Biechowa, względnie zabrać się ze swoimi krewnymi, znajomymi lub sąsiadami, prosimy o zgłoszenie się zaraz po Mszy św. w zakrystii. Będziemy także wdzięczni za deklaracje od osób, które dysponując wolnymi miejscami w swoich samochodach wyrażą gotowość do zabrania dodatkowych osób sprzed kościoła o godz. 17.10.

 1. W przyszłą niedzielę – 4 września br. odbędą się w Biechowie doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej – Pani Pocieszenia. Suma Odpustowa, sprawowana na przyklasztornych plantach, rozpocznie się o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi Biskup Andrzej Przybylski z Częstochowy.

 1. Organizowane corocznie, w łączności z uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Bożej Pocieszenia, modlitewne spotkanie w Biechowie dla osób chorych i starszych zostało w tym roku odwołane.

 1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej też okazji, ale również w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym, zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania w najbliższym tygodniu z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź św. dla uczniów z klas VIII oraz uczniów z klas I szkół ponadpodstawowych została zaplanowana na czwartek w godz. od 17.00 do 18.00, zaś uczniów klas IV, V i VI i VII prosimy o przybycie w piątek w godz. od 16.30 do 18.00. Przy tej okazji prosimy jednocześnie Rodziców, aby wraz z początkiem nowego roku szkolnego zatroszczyli się o comiesięczną spowiedź i Komunię św. swoich dzieci.

 1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, poprzedzoną nabożeństwem pokutnym o godz. 19.30. W trakcie wieczornej adoracji będzie także możliwość przystąpienia do spowiedzi św.

 1. Comiesięczne nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.

 1. W przyszłą niedzielę przekażemy kilka informacji dotyczących spotkań zapisowych dla rodziców dzieci z klas III, które w nowym roku szkolno-katechetycznym będą się przygotowywały do I Komunii św.

 1. Poświęcenie tornistrów oraz przyborów szkolnych dzieci, które rozpoczynają w tym roku naukę w Szkole Podstawowej będzie miało miejsce za dwa tygodnie, w niedzielę – 11 września br. podczas Mszy św. o godz. 10.30.

 1. Stałych prenumeratorów prosimy o odbiór Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na wrzesień br. Przy wyjściach z kościoła została wyłożona darmowa gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

 1. Zamykając naszą eucharystyczną celebrację, skierujmy do Miłosiernego Boga modlitwę za wszystkich wiernych zmarłych z parafii w Miłosławiu, w szczególny sposób prosząc dziś z ufnością o Dar Życia Wiecznego dla śp. Marii Nather i śp. Zdzisława Skrzypczaka, którzy w ostatnich dniach zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Miłosław, dnia 27 sierpnia 2022 r.