OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 sierpnia 2022 r.

  1. W celu umówienia spotkania w sprawach biurowych, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny (61 438 31 66), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej miloslaw5@archidiecezja.pl W razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św. w kościele. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii.

  1. W przyszłą sobotę – 27. 08. br. nie będzie Mszy św. porannej sprawowanej o godz. 7.00. Z kolei w przyszłą niedzielę – 28. 08. br. Msze św. będą sprawowane już po raz ostatni według porządku wakacyjnego. Od pierwszej niedzieli września, czyli za dwa tygodnie, powracamy do stałego porządku sprawowania Mszy św. w niedziele i święta.

  1. W następne dwie niedziele, to jest 28 sierpnia br. i 4 września br. zostaną wystawione w kościele skrzynki, do których będzie można złożyć wypełnione karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku. Karty są dziś wyłożone przy ołtarzach bocznych. Mogą z nich skorzystać te osoby, które pragną zarezerwować jeden lub dwa-trzy wybrane przez siebie terminy Mszy św. (najczęściej za bliskich zmarłych). Jeśli ktoś pragnie dokonać tylko wstępnej rezerwacji, wypełnia pierwszą stronę karty. Możemy jednak wpisać już intencję i wówczas wypełniamy również drugą stronę. To drugie rozwiązanie pozwala nam od razu załatwić wszystko i zwalnia z konieczności ponownego przychodzenia przed wyznaczonym terminem w celu wpisania intencji. Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od stycznia do sierpnia 2022 r. Intencje za zmarłych, składane podczas pogrzebów w tym okresie, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a wskazane osoby z najbliższych rodzin zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem poproszone telefonicznie przez Ks. Jacka o przybycie indywidualnie na umówione wcześniej spotkanie w dniach od 5 do 12 września br.

  1. W najbliższą sobotę – 27 września br. odbędą się w Miłosławiu Dożynki Gminne, które rozpoczną się Mszą św. dziękczynną za plony, sprawowaną w naszym kościele o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rolników z naszej parafii, do udziału w tej wspólnej modlitwie. Po zakończeniu Eucharystii korowód dożynkowy przejdzie na teren Parku Kościelskich, gdzie będzie miała miejsce dalsza część uroczystości związanych ze Świętem Plonów.

  1. Za dwa tygodnie (w niedzielę 4 września br.) odbędą się w Biechowie doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej – Pani Pocieszenia. Będą one poprzedzone Nowenną przed uroczystością, w ramach której każda z parafii dekanatu miłosławskiego będzie przeżywa

  2. swój dzień modlitwy w Biechowie. Nasze modlitewne trwanie przed Panią Pocieszenia zostało zaplanowane na poniedziałek 29 sierpnia w godz. od 17.30 do 19.00. Zachęcamy wszystkich już dziś do zarezerwowania sobie czasu i udziału w tym wydarzeniu. Planowany jest przejazd autokarem, a szczegóły podamy za tydzień.

  1. Pragniemy przypomnieć, iż Katolickie Porozumienie Samorządowe we Wrześni prowadzi w ramach swojej działalności zbiórkę używanej i niezniszczonej odzieży na rzecz potrzebujących. Odzież można przekazać do magazynu odzieży im. św. Brata Alberta przy ul. Harcerskiej 3 we Wrześni w czwartki i soboty w godz. od 10.00 do 12.00 oraz w poniedziałki w godz. od 17.00 do 19.00. Z magazynu odzieży mogą korzystać wszystkie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

  1. Staropolskim „Bóg zapłać” pragniemy wyrazić wdzięczność tym wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli na tacę remontową 3422 zł. Słowa podziękowań kierujemy również pod adresem osób przekazujących środki pieniężne na rzecz pomocy organizowanej przez Caritas Polska dla Ukrainy. W minionym tygodniu zebraliśmy na ten cel – poprzez ofiary złożone do skarbony zawieszonej na kracie w głównym wejściu do kościoła 341 zł.

  1. Stałych prenumeratorów prosimy o odbiór Przewodnika Katolickiego.

  1. Pomódlmy się za wszystkich wiernych zmarłych z parafii w Miłosławiu, naszych krewnych, przyjaciół i znajomych, a w sposób szczególny za zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada w sierpniu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Miłosław, dnia 20 sierpnia 2022 r.