OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia 2022 r.

  1. W celu umówienia spotkania w sprawach biurowych, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny (61 438 31 66), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej miloslaw5@archidiecezja.pl W razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św. w kościele. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii.

  1. Ze względu na liczne celebracje ślubne w bieżącym miesiącu, w dwie kolejne soboty sierpnia (tj. 20 i 27. 08. br.) nie będzie Mszy św. porannych sprawowanych o godz. 7.00.

  1. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP, która jest świętem nakazanym, a Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

  1. W najbliższy czwartek – 18 sierpnia br. będziemy przeżywali w naszej parafii całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. porannej o godz. 7.00 i zakończy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, z przerwą w godz. od 15.30 do 18.00. W programie adoracji został zaplanowany czas na indywidualną modlitwę w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz kilka form modlitwy wspólnotowej (godz. 9.00 – 10.00 – Rozmyślania o Eucharystii z Ks. Michałem Sopoćko, godz. 10.30 – 11.30 – Słuchamy razem Biblii godz. 11.30 – Różaniec, godz. 12.00 – Anioł Pański, godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona konferencją zatytułowaną: Poznaj Miłosiernego Ojca, godz. 19.30 – Medytacja o Moim Chlebie). Uczestników wieczornej części adoracji prosimy o zabranie z sobą Pisma św. Szczegółowy plan całodziennej adoracji znajduje się na plakatach w gablotkach informacyjnych oraz przy wyjściach z kościoła. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę adoracyjną i znalezienia czasu na choćby chwilę osobistej modlitwy przed Chrystusem, Którego w białej Hostii pragniemy adorować i uwielbiać.

  1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

  1. W przyszłą niedzielę – 21 sierpnia br. – zostaną wyłożone przy ołtarzach bocznych karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku, które po wypełnieniu w domu będzie można złożyć do wystawionych w kościele skrzynek w ostatnią niedzielę sierpnia oraz w pierwszą niedzielę września.

  1. Pragniemy przypomnieć, iż Katolickie Porozumienie Samorządowe we Wrześni prowadzi w ramach swojej działalności zbiórkę używanej i niezniszczonej odzieży na rzecz potrzebujących. Odzież można przekazać do magazynu odzieży im. św. Brata Alberta przy ul. Harcerskiej 3 we Wrześni w czwartki i soboty w godz. od 10.00 do 12.00 oraz w poniedziałki w godz. od 17.00 do 19.00. Z magazynu odzieży mogą korzystać wszystkie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

  1. Słowa podziękowań kierujemy pod adresem osób przekazujących środki pieniężne na rzecz pomocy dla Ukrainy. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zebraliśmy na ten cel – poprzez ofiary złożone do skarbony zawieszonej na kracie w głównym wejściu do kościoła – 448 zł. W imieniu zespołu medycznego oraz wolontariuszy bydgoskiego Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza, dziękujemy również za ofiary w wysokości 3482 zł, jakie przed dwoma tygodniami zostały przekazane na rzecz działalności tej placówki, zajmującej się pomocą rodzicom, którzy doświadczają utraty dziecka po narodzinach.

  1. Stałych prenumeratorów prosimy o odbiór Przewodnika Katolickiego.

  1. Pomódlmy się za wszystkich wiernych zmarłych z parafii w Miłosławiu, naszych krewnych, przyjaciół i znajomych, a w sposób szczególny za śp. Arkadiusza Mirowskiego, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Miłosław, dnia 14 sierpnia 2022 r.