OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31 lipca 2022 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę pan Andrzej Mamys z Zakonu Świętego Łazarza rozprowadza cegiełki, przeznaczone na utrzymanie Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (Hospicjum Perinatalnego) w Bydgoszczy, które ma pod swoją opieką mamy spodziewające się narodzin bardzo ciężko chorego dziecka z części terenów należących do województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Koszt cegiełek wynosi 50 zł. Zachęcamy do wsparcia.

  1. We wszystkich sprawach biurowych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny: (61 438 31 66), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl W razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św. w kościele. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii.

  1. Jutro po wieczornej Mszy św., pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Józefa w intencji naszych małżeństw i wspólnot rodzinnych. Zachęcając wszystkich do udziału w tym nabożeństwie, przypominamy o możliwości napisania swoich intencji, które zostaną odczytane w trakcie wspólnej modlitwy.

  1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na celebrację ślubną w piątek i wynikające stąd ograniczenia czasowe, spowiedź św. dla dzieci i młodzieży została rozłożona na dwa dni, to jest w czwartek – 4 sierpnia w godz. od 16.45 do 18.00 oraz w piątek – 5 sierpnia br. w godz. od 17.00 do 18.00 Dodatkowa okazja do spowiedzi św. dla uczniów z naszej Szkoły Podstawowej oraz młodzieży ze szkół średnich, będzie miała miejsce w piątek od godz. 19.30 do 20.30.

  1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30, w którą tradycyjnie zostaje włączone sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty.

  1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy wynagradzającej do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy drugą z dwóch ukraińskich Rodzin (Mamę Lilianę wraz dwójką synów), która – po czterech miesiącach pobytu w domu parafialnym przy ul. Pałczyńskiej – powróciła do rodzinnego Żytomierza, gdzie już ponownie podjęła pracę w bibliotece szkolnej. Kilka tygodni wcześniej nasz dom opuściła – przybyła jako pierwsza – Rodzina Tatiany, pochodząca z okolic Charkowa, która utraciwszy swój dom na Ukrainie (zniszczony wskutek działań wojennych, teren obecnie okupowany), podjęła decyzję o zamieszkaniu na stałe w Polsce i co się z tym wiąże: usamodzielnieniu się, wynajęciu mieszkania i podjęciu pracy zawodowej, i to się już dokonało. W imieniu goszczących u nas Rodzin z Ukrainy, pragnę dziś z całego serca podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem, koordynacją i pracą, systematyczną pomocą żywnościową i materialną różnego rodzaju oraz przekazywanymi na ten cel środkami finansowymi sprawili, iż mogliśmy – jako jedna z trzech wspólnot parafialnych na terenie Powiatu Wrzesińskiego – odpowiedzieć na to wyjątkowo ważne wezwanie chwili i zapewnić zamieszkanie, utrzymanie oraz wszelakiego rodzaju pomoc naszym Gościom z Ukrainy, którzy wielokrotnie ze wzruszeniem dziękowali i stale podkreślali, że było im tutaj bardzo dobrze, a w spotkanych ludziach odnaleźli prawdziwych przyjaciół. Od minionego tygodnia środki zbierane do skarbony zawieszonej na kracie w głównym wejściu do kościoła przeznaczamy na pomoc humanitarną dla Ukrainy realizowaną przez Caritas Polska.

  1. Stałych prenumeratorów prosimy o odbiór Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na sierpień.

  1. Modląc się tradycyjnie na końcu Eucharystii za bliskich nam wiernych zmarłych, prośmy dziś o Boże Miłosierdzie dla tych wszystkich, którzy przed nami tutaj żyli i należeli do miłosławskiej wspólnoty Kościoła, a których kolejna rocznica śmierci przypada w lipcu i sierpniu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Miłosław, dnia 30 lipca 2022 r.