OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

24 lipca 2022 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Jakuba Apostoła – Patrona naszej parafii i kościoła. W tym przedłużonym – ze względu na pandemię – drugim Jubileuszowym Roku Composteliańskim, chcemy raz jeszcze z ufnością w moc orędownictwa św. Jakuba zawierzyć Panu Bogu naszą wspólnotę parafialną oraz tworzących ją osobistą wiarą i modlitwą wiernych. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Suma odpustowa, której będzie przewodniczył i wygłosi homilię Ks. Prałat Eugeniusz Bednarek, aktualnie pracujący na misji w Kamerunie, a większości z nas znany z posługi proboszczowskiej – w latach 2005-2014 – w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Orzechowie.

 

  1. W łączności z dzisiejszą uroczystością odpustową pragniemy podjąć również modlitwę za tych wiernych zmarłych, którzy za swojego ziemskiego życia należeli do naszej parafii. W jutrzejszy poniedziałek o godz. 18.00 na cmentarzu parafialnym będzie sprawowana Msza św. wstawiennicza w intencji wszystkich zmarłych Parafian, za zmarłych spoczywających na miłosławskich cmentarzach,a także za wszystkich polecanych przez nas zmarłych,dla których – przez wstawiennictwo św. Jakuba – pragniemy prosić o Boże Miłosierdzie i Dar Życia Wiecznego.

 

  1. Jutro wspominamy również św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Związanego z tym wspomnieniem obrzędu poświęcenia samochodów dokonamy po zakończeniu porannej Mszy św. o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 20.00. Wspomniany obrzęd rozpocznie się wspólną modlitwą w kościele, a jej kontynuacją będzie indywidualne poświęcenie każdego pojazdu na placu przykościelnym. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym obrzędzie zwłaszcza osoby, który w ciągu ostatniego roku zmieniły swoje pojazdy.

 

  1. W przyszłą niedzielę – 31 lipca br. członkowie Zakonu Świętego Łazarza będą rozprowadzać cegiełki, przeznaczone na utrzymanie Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (Hospicjum Perinatalnego), które ma pod swoją opieką mamy spodziewające się narodzin bardzo ciężko chorego dziecka. Koszt cegiełek wynosi 50 zł. Zachęcamy do wsparcia.

 

  1. We wszystkich sprawach biurowych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny: (61 438 31 66 lub 61 438 30 88), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl W razie potrzeby służymy także pomocą po każdej Mszy św. w kościele. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii.

 

  1. Słowa podziękowań kierujemy pod adresem osób przekazujących pomoc materialną, a zwłaszcza żywność, a także środki pieniężne na potrzeby naszych Gości z Ukrainy. W minionym tygodniu zebraliśmy na ten cel 135 zł poprzez ofiary złożone do skarbony.

 

  1. Stałych prenumeratorów prosimy o odbiór Przewodnika Katolickiego.

 

  1. Modląc się tradycyjnie na końcu Eucharystii za bliskich nam wiernych zmarłych, prośmy dziś o Boże Miłosierdzie dla tych wszystkich, którzy przed nami tutaj żyli i należeli do miłosławskiej wspólnoty Kościoła, a których kolejna rocznica śmierci przypada w lipcu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miłosław, dnia 23 lipca 2022 r.