IV  Niedziela Adwentu

20grudnia 2020 r.

1. Bardzo prosimy wszystkich o zajmowanie miejsc w kościele w odpowiedniej odległości od siebie, w wyznaczonych ławkach oraz na dostawionych krzesełkach. Wchodzących do świątyni prosimy natomiast o dokonanie dezynfekcji dłoni za pomocą zamontowanych dozowników płynu odkażającego. Przypominamy też o bezwzględnym obowiązku zakładania maseczki zasłaniającej usta i nos.

1. W sprawach biurowych prosimy o kontakt telefoniczny: (61 438 31 66; 61 438 30 88), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl

1. Zachęcamy wszystkich do udziału w ostatnich już Roratach, które będą celebrowane dla najmłodszych w środę o godz. 18.00, a dla dorosłych w czwartek o godz. 6.00 rano.

1. W środę podczas wieczornej Mszy św. harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju, które możemy zabrać do naszych domów.

1. Okazja do spowiedzi św. jeszcze tylko w poniedziałek i wtorek pół godziny przed wieczorną Mszą św. oraz 20 minut przed poranną Mszą św. Przedłużamy także możliwość przystąpienia do spowiedzi św. w dwa dodatkowe wieczory, to jest w poniedziałek i wtorek w godz. od 19.00 do 20.00.

1. Poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną można na być po Mszy św. w bocznej kaplicy ku czci Matki Bożej. Prosimy o wchodzenie do kaplicy pojedynczo, a osoby oczekujące o zachowanie właściwego dystansu.

1. Dziś po Mszach św. przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza rozprowadzają przy dzwonnicy sianko na stół wigilijny. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny.

1. W ubiegłą niedzielę w ramach składki remontowej zebraliśmy 2567,40 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

1. Liturgiczne obchody uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy celebracją dwóch wieczornych Mszy św. (Pasterki) w naszym kościele: o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Nie będzie natomiast Pasterki w Lipiu. W uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.00.

1. W celu uniknięcia wprowadzania dodatkowych rozwiązań, a jednocześnie pragnąc umożliwić bezpieczny udział we Mszach św. w okresie świątecznym większej liczbie wiernych, przy zachowaniu obowiązujących nas ograniczeń przestrzennych, wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.00.Będzie ona sprawowana w: Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w drugi dzień świąt – czyli we wspomnienie św. Szczepana oraz w złączoną z tymi świętami Niedzielę Świętej Rodziny. Osoby, dla których popołudniowa godzina udziału w Eucharystii wydaje się być – z różnych względów – bardziej sprzyjająca, zachęcamy do przyjścia na Mszę św. o godz. 16.00, co pozwoli nam wszystkim przybywającym w te dni do kościoła zachować właściwe normy bezpieczeństwa sanitarnego podczas sprawowanej liturgii.

1. Poświąteczne wizyty duszpasterskie zostały w tym roku odwołane i zgodnie ze wskazaniami Ks. Prymasa pragniemy podjąć po świętach wspólną modlitwę w kościele, według kalendarium zbliżonego do wyznaczanego coroczni planu kolędy. W zapowiedziane dni, podczas Mszy św. wieczornych sprawowanych o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców kolejnych ulic i miejscowości, będziemy się modlić zarówno za zamieszkujących obecnie w tych miejscach, ale także za przywołanych podczas każdej takiej celebracji zmarłych z tych ulic i miejscowości, zwłaszcza w ostatnich kilku latach (zostaną odczytane ich imiona i nazwiska), za chorych i starszych, doświadczonych trudnymi sytuacjami, a także za małżeństwa i wspólnoty rodzinne, a nadto we wszystkich potrzebach, zgodnie ze spisanymi na kartkach i przedstawionymi na początku Mszy św. intencjami. Mszę św. zakończy specjalny obrzęd błogosławieństwa, którego kontynuacją będzie wspólna modlitwa w domu i pokropienie zabraną z kościoła wodą święconą. Obrzędu tego dokonają najstarsi członkowie rodzin z pomocą specjalnej modlitwy otrzymanej w kościele.

PLAN SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH na ostatni tydzień grudnia 2020 r. przedstawia się następująco:

* Poniedziałek – 28 grudnia 2020 r. – godz. 18.00      ul. Kosynierów

* Wtorek – 29 grudnia 2020 r. – godz. 18.00         ul. Wojska Polskiego

ul. Dzieci Miłosławskich

* Środa – 30 grudnia 2020 r. – godz. 18.00       ul. 11 Listopada

ul. Legionów

—————————————————————————————————————-

1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na styczeń przyszłego roku, który ze względu na przekazaną nam większą liczbę egzemplarzy jest do nabycia przez wszystkich zainteresowanych.

1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, a w sposób szczególny tych, których kolejna rocznica śmierci przypada w grudniu, a także śp. Marka Kaczmarka, którego pogrzeb odbędzie się w środę i rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00,prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Miłosław, dnia 19 grudnia 2020 r.