Uroczystość Wszystkich Świętych

• listopada 2020 rok.
  1. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych w liturgii sprawowanej w naszej świątyni mogą uczestniczyć 82 osoby. Prosimy jednakże o przestrzeganie zasady odpowiedniej odległości od siebie i zajmowanie wyznaczonych miejsc. Zachęcamy również do przejścia do przodu świątyni oraz korzystania z ustawionych w większej ilości dodatkowych krzesełek oraz małych ławeczek. Wchodzących do świątyni prosimy o dokonanie dezynfekcji dłoni za pomocą zamontowanych dozowników płynu odkażającego. Przypominamy też o bezwzględnym obowiązku zakładania maseczki zasłaniającej usta i nos.

1. W jutrzejszy poniedziałek – 2 listopada przypada liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Pamięć i miłość do naszych bliskich zmarłych każe nam w szczególny sposób podjąć tego dnia modlitwę za tych, których już nie ma pośród nas. Msze św. będą tego dnia sprawowane w naszej świątyni o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00.

1. W tym roku nie ulega zmianie godzina odprawiania Mszy św. porannej w dni powszednie, która jeszcze w listopadzie będzie sprawowana o godz. 7.00. Przesunięcie o godzinę później porannej Mszy św. nastąpi za miesiąc, to jest 1 grudnia br.

1. Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej przyjmujemy wymieniankiroczne i jednorazowe za zmarłych. Wymienianki jednorazowe przyjmujemy do 4 listopada po każdej Mszy św.w zakrystii. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone specjalne kartki, na których należy także wyraźnie zaznaczyć w górnym rogu, czy są to wymienianki jednorazowe, czy tez roczne. Będziemy wdzięczni za czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych poleconych naszej modlitwie, których będziemy wspominać od 3 do 7 listopada o godz. 17.30. Wymienianki roczne można składać w zakrystii do końca listopada, a modlitwę w intencji tych zmarłych rozpoczniemy w grudniu.

1. Biuro Parafialne w klasycznej formie jest nieczynne do odwołania. W jakichkolwiek sprawach biurowych, w tym również dotyczących organizacji pogrzebów, prosimy o kontakt telefoniczny: (61 438 31 66; 61 438 30 88), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.plIntencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

1. Z racji przypadającego w tym tygodniu pierwszego czwartku i pierwszego piątku miesiąca zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 16.45 do 17.30. O godz. 19.30 rozpocznie się także wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością przystąpienia do spowiedzi i Komunii św.

1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po porannej Mszy św. (sprawowanej o godz. 7.00).

1. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy podczas Adoracji Najświętszego Sakramentuw środy i czwartki w godz. od 17.00 do 18.00.

1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego. Są też jeszcze dostępne egzemplarze z minionego tygodnia z dołączonym modlitewnikiem na listopad.

1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecamy dziś Bożemu Miłosierdziu: śp. Reginę Bryś, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz śp. Zofię Czerwińską, której pogrzeb odbędzie się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00, śp. Jana Krzyżańskiego, którego pogrzeb odbędzie się w środę i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 i śp. Marię Filipiak, której pogrzeb odbędzie się w czwartek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz parafii

św. Jakuba Ap. w Miłosławiu

Miłosław, dnia 31października 2020 r.