OGŁOSZENIADUSZPASTERSKIE

XXVNIEDZIELA  ZWYKŁA

• września 2020 r.

1. Wszystkich przybywających do naszej świątyni prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad dystansu społecznego i zajmowanie miejsc w odpowiedniej odległości od siebie. Zachęcamy do przejścia do przodu świątyni oraz korzystania z ustawionych dodatkowo krzesełek oraz małych ławeczek. Przypominamy o obowiązku zakładania w kościele maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii św. Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 (przystąpi) przystąpiło po raz pierwszy do Stołu Pańskiego 34 dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej. Przez kolejne dni Białego Tygodnia, z wyjątkiem soboty, dzieci, które dziś pierwszy raz przyjęły do swoich serc Chrystusa w Eucharystii, przychodzą do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, a w sobotę na Mszę św. o godz. 9.00, w trakcie której zostaną wręczone pamiątkowe obrazki.

1. Biuro parafialne jest czynne do końca września we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. W sprawach urzędowych można się również kontaktować telefonicznie(61 438 30 88), bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl.

1. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w środy i czwartki w godz. od 17.00 do 18.00.

1. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w najbliższą środę o godz. 15.00 w kościele.

1. Spotkanie Apostolstwa Żywego Różańca, połączone z wymianą tajemnic, odbędzie się w sobotę, po zakończeniu wieczornej Mszy św. w kościele.

1. Uczestników Kręgu Biblijnego oraz wszystkich pragnących zgłębiać bogactwo Słowa Objawionego zapraszamy już dziś na spotkanie w środę, za półtora tygodnia -30 września br. o godz. 19.00 w kościele.

1. W ubiegłą niedzielę na cele remontu elewacji Domu Parafialnego przy ul. Pałczyńskiej zebraliśmy 2368, 90 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

1. Przypominamy, że po przeprowadzonej na początku lutego oraz w połowie lipca br. aktualizacji stanu prawnego miejsc pochówku na cmentarzu parafialnym, w gablotach informacyjnych przy kościele oraz na cmentarzu zostały wywieszone tabelki z wykazem grobów w II sektorze cmentarza parafialnego (to jest od wejścia głównego po lewej stronie, do wysokości chodnika po przeciwległej stronie, czyli 15 rzędów od bramy po lewej stronie), które będziemy powoli przeznaczać do ponownego pochówku. Zamknięcie tego etapu porządkowania grobów zdewastowanych lub podlegających likwidacji wskutek braku deklaracji przedłużenia prolongaty w II sektorze planowane jest do połowy listopada br. W sierpniu oczyszczonych zostało 11 miejsc w I sektorze, po prawej stronie od wejścia głównego.

1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. Gazetę mogą również nabyć w zakrystii osoby, które nie posiadają stałej prenumeraty.

1. Prośmy o Dar Życia Wiecznego dla naszych bliskich Zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie

Proboszcz parafii pw. św. Jakuba Ap.

w Miłosławiu

Miłosław, dnia 19 września 2020 r.