OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • września 2020 r.

 

 1. Wszystkich przybywających do naszej świątyni prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad dystansu społecznego i zajmowanie miejsc w odpowiedniej odległości od siebie. Zachęcamy do przejścia do przodu świątyni oraz korzystania z ustawionych dodatkowo krzesełek oraz małych ławeczek. Przypominamy o obowiązku zakładania w kościele maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos.
 2. Przy ołtarzu głównym została wystawiona specjalna skrzynka, do której można dziś do wieczora wrzucać wypełnione karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku. Są one przeznaczone dla osób, które tradycyjnie rezerwują jeden lub dwa-trzy wybrane przez siebie terminy Mszy św. Jeśli ktoś pragnie dokonać tylko wstępnej rezerwacji, wypełnia jedynie pierwszą stronę karty i wówczas musi przyjść jeszcze raz – najpóźniej dwa tygodnie przed wybranym terminem. Możemy jednak wpisać intencję już teraz i w takim wypadku wypełniamy również drugą stronę. To drugie rozwiązanie pozwala nam od razu załatwić wszystko i zwalnia z konieczności ponownego przychodzenia przed terminem w celu wpisania intencji. Karty są jeszcze dziś wyłożone przy ołtarzach bocznych.Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od czerwca 2019 r. do sierpnia 2020 r. Intencje za zmarłych, składane podczas pogrzebu, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a osoby zainteresowane zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem poproszone telefonicznie przez Ks. Jacka o przybycie indywidualnie na umówione wcześniej spotkanie (między 7 a 11 września).
 3. Biuro parafialne jest czynne do końca września we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. W sprawach urzędowych można się również kontaktować telefonicznie(61 438 30 88), bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl.
 4. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w środy i  czwartki w godz. od 17.00 do 18.00.
 5. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w trzecią niedzielę września br. odbędzie się w najbliższym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 16.00 w kościele.
 6. W jutrzejszy poniedziałek – 7 września nasza Parafia będzie przeżywała swój dzień modlitwy w ramach Nowenny przed uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Naszą modlitewne czuwanie w Sanktuarium rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. koncelebrowana. Osoby, które nie mogą dotrzeć swoimi pojazdami do Biechowa, będą mogły skorzystać z darmowego autokaru, który o godz. 17.15 wyjedzie z parkingu przy kościele, a po zakończonych uroczystościach przywiezie uczestników modlitwy do Miłosławia. W autokarze, podobnie jak w kościele, obowiązuje nakaz założenia maseczki ochronnej.
 7. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę – 13 września br. odbędą się w Biechowie doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej – Pani Pocieszenia. Suma Odpustowa sprawowana na przyklasztornych plantach rozpocznie się o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi Ojciec Samuel Pacholski OSPPE – Przeor Jasnej Góry.Wspólnota Żywego Różańca z Orzechowa organizuje tradycyjnie przejazd autokarem na uroczystości do Biechowa, z którego mogą skorzystać wszyscy chętni z naszej parafii. Autokar wyjedzie z przystanku PKS w Miłosławiu o godz. 10.00, a koszt przejazdu wynosi 5 zł.
 9. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z epidemią nie organizujemy w tym roku tradycyjnej, grupowej pieszej pielgrzymki pieszej z Miłosławia do Biechowa. Można jednak, wzorem pielgrzymki ze Środy Wlkp. lub z innych miejscowości naszego dekanatu, przejść w małych kilkuosobowych, najlepiej rodzinnych grupach, do czego gorąco zachęcamy.
 10. Organizowane corocznie, w łączności z uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Bożej Pocieszenia,modlitewne spotkanie w Biechowie dla osób chorych i starszych zostało w tym roku odwołane.
 11. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne, a ściśle na spłatę całkowitej należności za wykonany remont elewacji Domu Parafialnego przy ul. Pałczyńskiej.
 12. Osoby, które w najbliższych latach planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie ukończyły dotychczas tzw. „kursu przedmałżeńskiego”, bądź też nie uczęszczały na trzyletnią katechizację parafialną w trakcie nauki w szkole średniej lub zawodowej, zapraszamy na katechezy, które są obowiązującą obecnie formą przygotowania do sakramentu małżeństwa. Wspomniane spotkania rozpoczną się w dzisiejszą niedzielę w parafii w Kołaczkowie o godz. 19.00 i będą odbywały się przez sześć kolejnych niedziel. Zapisów można dokonać już tylko na miejscu.
 13. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.Gazetę mogą również nabyć w zakrystii osoby, które nie posiadają stałej prenumeraty. gazety.
 14. Prośmy o Dar Życia Wiecznego dla naszych bliskich Zmarłych. W tej wspólnotowej modlitwie zawierzamy dziś Bogu Miłości i Miłosierdzia: śp. Zofię Drzażdzyńską z Kębłowa, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz parafii pw. św. Jakuba Ap.

w Miłosławiu

Miłosław, dnia 5 września 2020 r.