OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA  ZWYKŁA

30 sierpnia 2020 r.

 

 1. Wszystkich przybywających do naszej świątyni prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad dystansu społecznego i zajmowanie miejsc w odpowiedniej odległości od siebie. Zachęcamy do przejścia do przodu świątyni oraz korzystania z ustawionych dodatkowo krzesełek oraz małych ławeczek. Przypominamy o obowiązku zakładania w kościele maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos.
 2. W przyszłą niedzielę – 6 września br. zostanie wystawiona przy ołtarzu głównym w kościele specjalna skrzynka do której będzie można wrzucić wypełnione wcześniej i przygotowane specjalnie na tę okazję nowe karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku. Karty te zostałydziś wyłożone przy ołtarzach bocznych i są przeznaczone dla osób, które tradycyjnie rezerwują w wybrane przez siebie terminy Msze św. Jeśli ktoś pragnie dokonać tylko wstępnej rezerwacji, wypełnia jedynie pierwszą stronę karty i musi wówczas przyjść jeszcze raz – najpóźniej dwa tygodnie przed wybranym terminem. Możemy jednak wpisać intencję już terazi wówczas wypełniamy również drugą stronę. To drugie rozwiązanie pozwala nam od razu załatwić wszystko i zwalnia z konieczności ponownego przychodzenia przed terminem w celu wpisania intencji. Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od czerwca 2019 r. do sierpnia 2020 r. Intencje za zmarłych, składane podczas pogrzebu, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a osoby zainteresowane zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem poproszone telefonicznie przez Ks. Jacka o przybycie indywidualnie na umówione wcześniej spotkanie (między 7 a 11 września).
 3. Biuro parafialne będzie czynne we wrześniu we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. W sprawach urzędowych można się również kontaktować telefonicznie(61 438 30 88), bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl.
 4. Ze względów organizacyjnych ograniczamy od września do dwóch dni godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, która odtąd odbywać się będzie w środyi czwartki w godz. od 17.00 do 18.00.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w trzecią niedzielę września br. odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w kościele. Bardzo prosimy wszystkich o obecność.
 6. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej też okazji, ale również w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym, zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania w najbliższym tygodniu z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź św. dla uczniów z klas VII i VIII została zaplanowana na czwartek w godz. od 17.00 do 18.00, zaś uczniów klas V i VI prosimy o przybycie w piątek w godz. od 16.45 do 18.00. Przy tej okazji prosimy jednocześnie Rodziców, aby wraz z początkiem nowego roku szkolnego zatroszczyli się o comiesięczną spowiedź i Komunię św. swoich dzieci.
 7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, poprzedzoną nabożeństwem pokutnym o godz. 19.30. W trakcie wieczornej adoracji będzie także możliwość przystąpienia do spowiedzi św.
 8. Comiesięczne nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.
 9. Poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych dzieci, które rozpoczynają tym roku naukę w Szkole Podstawowej będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 10. Za dwa tygodnie odbędą się w Biechowie doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej. Będą one poprzedzone Nowenną przed uroczystością, w ramach której każda z parafii dekanatu miłosławskiego będzie przeżywać swój dzień modlitwy w Biechowie. Nasze modlitewne trwanie przed Panią Pocieszenia zostało zaplanowane na poniedziałek – 7 września w godz. od 17.30 do 19.00. Zachęcamy wszystkich już dziś do zarezerwowania sobie czasu i udziału w tym wydarzeniu. Planowany jest przejazd autokarem, a szczegóły podamy za tydzień.
 11. Osoby, które w najbliższych latach planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie ukończyły dotychczas tzw. „kursu przedmałżeńskiego”, bądź też nie uczęszczały na trzyletnią katechizację parafialną w trakcie nauki w szkole średniej lub zawodowej, zapraszamy na katechezy, które są obowiązującą obecnie formą przygotowania do sakramentu małżeństwa. Wspomniane spotkania rozpoczną się w niedzielę – 6 września br. w parafii w Kołaczkowie o godz. 19.00 i będą odbywały się przez sześć kolejnych niedziel. Zapisów można dokonać telefonicznie, bądź też przez stronę internetową Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
 12. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiegoz dołączonym modlitewnikiem na wrzesień, który został nam przekazany w większym nakładzie, a więc jest także przeznaczony dla osób, które nie posiadają stałej prenumeraty gazety. Przy wyjściach z kościoła został wyłożony darmowy numer gazetki ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.
 13. Prośmy o Dar Życia Wiecznego dla naszych bliskich Zmarłych. W tej wspólnotowej modlitwie zawierzamy dziś Bogu Miłości i Miłosierdzia: śp. Henryka Rybarczykai śp. Bolesława Ogrodowczyka, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu.Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz parafii pw. św. Jakuba Ap.

w Miłosławiu

 

 

 

Miłosław, dnia 29 sierpnia 2020 r.