OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA  ZWYKŁA

23 sierpnia 2020 r.

 

  1. Wszystkich przybywających do naszej świątyni prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad dystansu społecznego i zajmowanie miejsc w odpowiedniej odległości od siebie. Zachęcamy do przejścia do przodu świątyni oraz korzystania z ustawionych dodatkowo krzesełek oraz małych ławeczek. Przypominamy o obowiązku zakładania w kościele maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos.

 

  1. W niedzielę – 6 września br. zostanie wystawiona przy ołtarzu głównym w kościele specjalna skrzynka do której będzie można wrzucić wypełnione wcześniej i przygotowane specjalnie na tę okazję nowe karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku. Karty zostaną wyłożone przy ołtarzach bocznych w przyszłą niedzielę i będą przeznaczone dla osób, które tradycyjnie rezerwują w wybrane przez siebie terminy Msze św. (najczęściej za bliskich sobie zmarłych). Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od czerwca 2019 r. do sierpnia 2020 r. Intencje za zmarłych, składane podczas pogrzebu, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a osoby zainteresowane (z najbliższych rodzin) zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem poproszone telefonicznie przez Ks. Jacka o przybycie indywidualnie na umówione wcześniej spotkanie (między 7 a 11 września). Więcej szczegółów podamy za tydzień. Prosimy zatem o cierpliwość i spokojne oczekiwanie na informacje, co pozwoli wszystkim we właściwej chwili przeprowadzić bez niepotrzebnego tłoku i w sposób całkowicie bezpieczny rezerwację Mszy św.
  2. Biuro parafialne jest czynne w sposób stały we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. W sprawach urzędowych można się również kontaktować telefonicznie (61 438 30 88), bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl.

 

  1. W sierpniu pragniemy trwać na indywidualnej modlitwie uwielbienia Boga i błagania o ustanie epidemii podejmując adorację Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji w trzy dni w tygodniu, to jest we: wtorki, środy i czwartki w godz. od 17.00 do 18.00. Nie będzie adoracji w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom naszej parafii, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli do puszek na pomoc poszkodowanym w Bejrucie 2355 zł. Bóg zapłać!!!

 

  1. Okazja do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty codziennie: 15 minut przed poranną Mszą św. o godz. 7.00 i pół godziny przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

 

  1. Stałych odbiorców Przewodnika Katolickiego prosimy o zabranie gazety w zakrystii, którą otrzymujemy już w pełnym nakładzie,

 

  1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecamy dziś Bożemu Miłosierdziu śp. Henrykę Piasecką, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu, a także śp. Henryka Rybarczyka, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

Ks. Jacek Bryś

 

Miłosław, dnia 23 sierpnia 2020 r.