14 NIEDZIELA  ZWYKŁA

5 lipca 2020 r.

1. Wszystkich przybywających do naszej świątyni prosimy niezmiennie o przestrzeganie podstawowych zasad dystansu społecznego i zajmowanie miejsc w odpowiedniej odległości od siebie, a przede wszystkim unikanie grupowania się większej liczby uczestników liturgiijeden obok drugiego, zarówno w ławkach, jak i w różnych miejscach kościoła. Zachęcamy do przejścia do przodu świątyni orazkorzystania z ustawionych dodatkowo krzesełek oraz małych ławeczek. Przypominamyo obowiązku zakładania w kościele maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos.

1. Trwamy nadal na indywidualnej modlitwie uwielbienia Boga i błagania o ustanie epidemii podejmując adorację Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji od poniedziałku do piątkuw godz. od 16.30 do 18.00. Nie ma adoracji w piątki, soboty i niedziele.

1. Okazja do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty codziennie 15 minut przed poranną Mszą św. i pół godziny przed wieczorną Mszą św.

1. Biuro parafialne jest czynne w sposób stały we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. W sprawach urzędowych można się również kontaktować telefonicznie (61 438 31 66), bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl.

1. W jutrzejszy poniedziałek, po zakończeniu wieczornej Mszy św. odbędzie się comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej wspólnotowej modlitwie w intencji naszych rodzin, a także do składania w formie pisemnej swoich osobistych intencji.

1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele gospodarczo-inwestycyjne. Od jutrzejszego poniedziałku rozpoczną się prace związane z naprawą i odnowieniem elewacji zewnętrznej dwóch ścian na domu parafialnym przyul. Pałczyńskiej 1. Planowany na ten rok program prac, które miały się rozpocząć w kwietniu, obejmował odnowienie całej elewacji wspomnianego budynku. Ze względu jednak na ograniczenia finansowe, związane z epidemią, zakres tego przedsięwzięcia został ograniczony tylko do dwóch najbardziej widocznych ścian. Pozostała część remontu została zaplanowanana przyszły rok. Nowe obrazy do kościoła są już wykonywane w jednej z pracowni malarskich w Częstochowie i powinny nam zostać przekazane we wrześniu lub w pierwszej połowie października br.

1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Jarosława Wiśniewskiego – kapłana diecezji Oruro w Boliwii, której teren jest położony w Andach Środkowych na wysokości 3700 metrów n.p.m.Ks. Jarosław Wiśniewski pochodzi ze Środy Wielkopolskiej, gdzie w przeszłości – jako katecheta świecki -uczył w szkołach dzieci i młodzież, a idąc za głosem powołania misyjnego podjął formację seminaryjną w Polsce, by przed trzema laty wyjechać do Boliwii. Nasz Gość opowie o swoim życiu i posłudze duszpasterskiej w Ameryce Łacińskiej, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz realizowanych przez siebie dzieł duszpasterskich i edukacyjno-społecznych.

1. Stałych odbiorców Przewodnika Katolickiego prosimy o odbiór gazetyw zakrystii. Całkowity nakład Przewodnika Katolickiego jest jednak nadal ograniczony i stąd też nasza parafia otrzymujeciągle niepełną liczbę egzemplarzy.

1. Do Dobrego Boga pragniemy dziś wołać o Zbawienie naszych bliskich zmarłych, w szczególny sposób polecając Bożemu Miłosierdziu tych, których kolejna rocznica śmierci przypada w lipcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Miłosław, dnia 4 lipca 2020 r.