1. Nie odbędzie się zaplanowana w naszej parafii na dzień 17 maja br. uroczystość I Komunii św. Zgodnie z Rozporządzeniem Prymasa Polski z dnia 25 marca br. (Paragraf 6; punkt 2) „dopiero po zmianie decyzji władz państwowych będzie możliwe podanie dalszych wskazań, co do organizowania I Komunii św. i Bierzmowania”. Kiedy zatem zostaną wprowadzone przez władze państwowe konieczne zmiany, będzie można w sposób odpowiedzialny i w miarę bezpieczny (bez ryzyka kolejnej lub nawet kilku kolejnych zmian dat) wskazać najlepszą dla nas datę I Komunii św. Ustalanie tej nowej daty musi także uwzględnić uniknięcie „poważnych trudności organizacyjnych”, co miałoby miejsce w sytuacji, gdyby wszystkie, albo duża część parafii z naszego rejonu lub dekanatu bez wcześniejszych wzajemnych uzgodnień zaplanowałyby organizację I Komunii św. np. na drugą lub na czwartą niedzielę września br., podczas gdy dla właściwej organizacji wspomnianych uroczystości w tych kilkunastu sąsiednich parafiach potrzeba przynajmniej 4-6 niedziel.Dlatego też, ustalenie tych dat dokona się z uwzględnieniem obowiązującego już od ponad dwudziestu lat porządku i kolejności przeżywania uroczystości Komunii św. w poszczególnych parafiach dekanatu (wg. stałej kolejności: 1 – Czeszewo i Kołaczkowo, 2 – Orzechowo, 3 –Miłosław, 4 – Winna Góra). Można zatem wstępnie przyjąć, że jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie i wydane zostaną odpowiednie zgody władz państwowych i kościelnych, uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii po wakacjach letnich, a rodzice zostaną poinformowani o tych uzgodnieniach z przynajmniej 2,5-miesięcznym wyprzedzeniem. Prosimy zatem o cierpliwość i zrozumienie zawiłości sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy.
2. Zaplanowany na dzień 24 maja br. Sakrament Bierzmowania zostaje wstępnie przeniesiony na okres po wakacjach letnich. Data zostanie podana do wiadomości z przynajmniej 2-miesięcznym wyprzedzeniem