V NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 maja 2019 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii św. Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 (przystąpi) przystąpiło po raz pierwszy do Stołu Pańskiego 13. dzieci,w większości z klas III Szkoły Podstawowej. Po południu – o godz. 16.00 – odbędzie się dla nich, dla ich najbliższych i wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości nabożeństwo majowe. Przez kolejne dni Białego Tygodnia, z wyjątkiem soboty, dzieci, które dziś pierwszy raz przyjęły do swoich serc Chrystusa w Eucharystii, przychodzą do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, a w sobotę na Mszę św. o godz. 10.00.

 

  1. Za tydzień, w niedzielę – 26 maja, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30, wraz z dziećmi z klas IV oraz ich najbliższymi będziemy uroczyście świętować rocznicę przystąpienia do I Komunii św. Dla dobrego przygotowania wspomnianej uroczystości, bardzo prosimy, aby dzieci z klas IV przystąpiły do spowiedzi św. w sobotę od godz. 8.15.

 

  1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek w godz. od 19.30 do 20.30 oraz w sobotę w godz. od 19.00 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

  1. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w najbliższą środę o godz. 15.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

  1. Uczestników Kręgu Biblijnego oraz wszystkich pragnących zgłębiać bogactwo Słowa objawionego, zapraszamy na kolejne spotkanie w środę o godz. 19.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

  1. Od ponad 20 lat, w każdą pierwszą sobotę czerwca, kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi spotyka się ze sobą i z Bogiem na Polach Lednickich. Spotkanie to, w miejscu gdzie rodziło się polskie chrześcijaństwo jest szczególną okazją dla młodych, aby zobaczyć żywy Kościół i doświadczyć obecności Jezusa. Zapraszamy więc uczniów klas III gimnazjalnych oraz klas VIII i VII Szkoły Podstawowej do wzięcia udziałuw tym spotkaniu za dwa tygodnie, w sobotę – 1 czerwca br. pod hasłem: Wiesz, że Cię kocham. Zapisy są przyjmowane po każdej Mszy św. w zakrystii do najbliższego wtorku – 21 maja br. lub w Szkole u Siostry Anny i Siostry Jeremiaszy.

 

  1. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjno-remontowe zebraliśmy 2862,30 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

 

  1. Zachęcamy do lektury miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.
  2. Polećmy jeszcze Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada w maju, a także za śp. Mieczysława Gottfryda, którego w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

 

 

 

 

                                                               Ks. Krzysztof Redlak

                       Proboszcz

         

 

                Miłosław, dnia 18 maja 2019 r.