IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

12 maja 2019 r.

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie na nabożeństwach majowych, odprawianych od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.

 

 1. W jutrzejszy wieczór pragniemy zgromadzić się na modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej czczonej w Jej fatimskiej figurze. Zapraszamy wszystkich na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone z tradycyjną procesją światła wokół kościoła, które rozpocznie się jutro o godz. 20.30. Bardzo prosimy wszystkich uczestników jutrzejszego nabożeństwa o zabranie ze sobą świec lub lampionów.

 

 1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie otwarte we wtorek w godz. od 19.30 do 20.30 oraz w sobotę w godz. od 19.00 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Spotkanie dla Rodziców młodzieży, która w dniu 12 czerwca br. otrzyma sakrament Bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę – 15 maja o godz. 19.00 w kościele. Bardzo prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców.

 

 1. Ze względu na uroczystość I Komunii św., którą będziemy przeżywać w naszej parafii w przyszłą niedzielę, Msze św. będą odprawiane według nieco zmienionego porządku, a mianowicie o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (Msza św. z udzieleniemI Komunii św.), 12.00 i 18.00.

 

 1. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą sobotę od godz. 8.30. Rodziców, którzy mają możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania i pokuty już w czwartek lub piątek, zapraszamy pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. Dzieci przystępujące do I Komunii św. zgromadzą się w przyszłą niedzielę na placu przykościelnym o godz. 9.40. Prosimy o pozostawienie na tej Mszy św. wolnych miejsc dla rodziców i gości. Nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin odbędzie się o godz. 16.00 w kościele.

 

 1. Za dwa tygodnie, w niedzielę – 26 maja, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30, wraz z dziećmi z klas IV oraz ich najbliższymi będziemy uroczyście świętować rocznicę przystąpienia do I Komunii św. Dla dobrego przygotowania wspomnianej uroczystości, bardzo prosimy, aby dzieci z klas IV przystąpiły do spowiedzi św. w sobotę za dwa tygodnie – 25 maja od godz. 8.30.

 

 1. Od ponad 20 lat, w każdą pierwszą sobotę czerwca, kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi spotyka się ze sobą i z Bogiem na Polach Lednickich. Spotkanie to, w miejscu gdzie rodziło się polskie chrześcijaństwo jest szczególną okazją dla młodych, aby zobaczyć żywy Kościół i doświadczyć obecności Jezusa. Zapraszamy więc uczniów klas III gimnazjalnych oraz klas VIII i VII Szkoły Podstawowej do wzięcia udziałuw tym spotkaniu w sobotę – 1 czerwca br. pod hasłem: Wiesz, że Cię kocham. Zapisy są przyjmowane po każdej Mszy św. w zakrystii do niedzieli – 26 maja br. lub w Szkole u Siostry Anny i Siostry Jeremiaszy.

 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

 1. Zachęcamy do lektury majowego numeru miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Panu Bogu – zawsze bogatemu w Miłosierdzie – powierzamy naszych bliskich zmarłych, a w tę modlitwę włączamy dziś śp. Jolantę Promińską, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                 Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                           Proboszcz

 

 

 

Miłosław, dnia 11 maja 2019 roku