II NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2019 r.

 1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego, które będzie sprawowane dziś o godz. 15.00 w naszej świątyni.

 

 1. Przeprowadzona w Poniedziałek Wielkanocny zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pozwoliła wspomóc wspomnianą Uczelnię kwotą w wysokości 926, 50 gr. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

 

 1. Rozpoczynający się za trzy dni miesiąc maj, to szczególny czas modlitwy z Matką Bożą i przez Jej szczególne orędownictwo we wszystkich potrzebach naszej Ojczyzny, naszej parafii, naszych rodzin i nas samych. W wezwaniach litanijnych możemy odkryć Ją na nowo, jako wzór bezgranicznego oddania i zjednoczenia z Bogiem w realizacji swojego powołania. Nabożeństwa majowe będą odprawiane od poniedziałku do piątku po zakończeniu wieczornych Mszy św., a w niedzielę będziemy wspólnie śpiewać Litanię Loretańską przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św. o godz. 17.45. Do udziału w nabożeństwach majowych zachęcamy również dzieci uczące się w Szkole Podstawowej, a zwłaszcza uczniów klas IV –VI.

 

 1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne tylko w przyszłą sobotę – 4 maja w godz. od 19.00 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej, zaś we wtorek będzie zamknięte. W sprawach pilnych prosimy o kontakt dziś po każdej Mszy św.

 

 1. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, która w naszej narodowej historii wiąże się z uchwaleniem w 1791 r. Konstytucji 3 Maja. Msze św. tego dnia będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 Podczas Eucharystii o godz. 10.00będziemy Panu Bogu polecać sprawy naszej Ojczyzny, prosząc również – przez wstawiennictwośw. Jana Pawła II o pomyślną przyszłość, przezwyciężenie konfliktów i sporów oraz odpowiedzialne działanie dla dobra Polski i wszystkich Jej obywateli. W czasie tej Mszy św. będziemy się także modlić za żyjących i zmarłych Kombatantów oraz Druchów z Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 1. Kandydaci do sakramentu Bierzmowania z klas VIII, ale tylko ci, którzy uczestniczyli sumiennie w całorocznym przygotowaniu i brali regularnie udział w niedzielnej Eucharystii, przybędą do kościoła na kolejne spotkanie formacyjne w jutrzejszy poniedziałek – 29 kwietnia o godz. 19.00, a kandydaci z klas III gimnazjalnych tego samego dnia o godz. 19.45. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas VIII oraz klas III gimnazjalnych w czwartek od godz. 16.30 do 18.00, a dla uczniów klas IV – VII w piątek od godz. 16.00 do 17.30 Osoby dorosłe zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi i Komunii Świętej w piątek o 19.30.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy wynagradzającej do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.

 

 1. W najbliższą sobotę – 4 maja br. od godz. 10.00 nasi szafarze udadzą się z Komunią św. do osób chorych i starszych.

 

 1. Spotkanie informacyjne połączone z zapisami dla osób zainteresowanych udziałem w parafialnej wycieczce na Węgry i Słowację we wrześniu br., odbędzie się we wtorek za tydzień – 8 maja o godz. 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej. Plan wycieczki można odebrać po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

 

 1. Polećmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych, włączając w tę modlitwę śp. Stanisława Pyrzyka, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz śp.Leona Gałkę, którego pogrzeb odbędzie się w środę i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

 

 

 

 

                                                                                                                                                 Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                       Proboszcz

 

 

Miłosław, dnia 26 kwietnia 2019 roku