NIEDZIELA  

ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

21 kwietnia 2019 r.

  1. Kolejny raz prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa porusza i przenika nasze serca, bo oto po mrokach i dramacie Wielkiego Piątku przychodzi jutrzenka i radość Poranka Wielkanocnego. Tę pełną nowej nadziei prawdę, w której nasza przyszłość zostaje prawdziwie rozświetlona, głosi dziś Kościół wszystkim ludziom wierzącym, ale także tym, którzy wątpią i tym, którzy nazywają się niewierzącymi. Zaufajmy Chrystusowi, otwórzmy się na Jego Prawdę i Miłość, bądźmy z Nim zjednoczeni w naszych radościach i wtedy, kiedy przychodzą trudności oraz ciąży nam krzyż codziennego życia. Życzymy wszystkim Wiernym z naszej wspólnoty parafialnej oraz przybyłym do nas na te dni Gościom, aby moc Chrystusa Zmartwychwstałego dodała Wam sił, abyście wytrwale i owocnie głosili tę prawdę wątpiącym i zrozpaczonym, że Życie pokonało śmierć, Miłość – nienawiść, a Miłosierdzie – wszelki grzech. Niech ponowne spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem w obrzędach świętej liturgii umocni waszą wiarę, nadzieję i miłość, a radosne alleluja niech towarzyszy każdej chwili waszego życia.

 

  1. Uroczyste obchody Świętego Triduum Paschalnego, to zasługa wielu osób, które włączyły się w przygotowanie i przebieg tych uroczystości, dając swoje talenty, czas i pracę. Chcemy im wszystkim serdecznie podziękować. Dziękujemy najpierw Liturgicznej Służbie Ołtarza, a więc ceremoniarzom, lektorkom, lektorom, ministrantom, kandydatom, a w sposób szczególny Ks. Tomaszowi oraz Panom: Przemysławem Włodarczakowi i Piotrowi Ratajczakowi za przygotowanie liturgii ostatnich trzech dni. Wiemy dobrze, że Liturgia Triduum Paschalnego wymaga odpowiedniej oprawy muzycznej, o którą zadbali członkowie chóru parafialnego na czele z Siostrą Filipą, którzy pracowicie przygotowywali się do tych celebracji w ramach swoich cotygodniowych prób. Wyrażamy Wam naszą wdzięczność. Słowa najwyższego uznania i podziękowań kierujemy także pod adresem Siostry Maksymiliany, która zaprojektowała oraz wykonała Ciemnicę, Grób Pański i kwiatowe dekoracje ołtarzy. Przy tej pracy wspierała ją także Siostra Jeremiasza oraz stała grupa Panów, zajmująca się sprawami konstrukcyjnymi, którym równie serdecznie dziękujemy. Przy tej okazji dziękujemy także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, składane podczas nabożeństw Gorzkich Żali.

 

  1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przy wyjściach z kościoła organizujemy tradycyjną zbiórkę do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

  1. W przyszłym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne tylko w sobotę – 27 kwietnia w godz. od 19.00 do 20.00.

 

  1. Od Wielkiego Piątku gromadzimy się codziennie w kościele na nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia dziś i jutro o godz. 17.30, a od wtorku do soboty o godz. 17.45, czyli przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich o godz. 15.00 na Nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego.

 

  1. Kandydaci do sakramentu Bierzmowania z klas VIII, ale tylko ci, którzy uczestniczyli sumiennie w całorocznym przygotowaniu i brali regularnie udział w niedzielnej Eucharystii, przybędą do kościoła na kolejne spotkanie formacyjne za tydzień,w poniedziałek – 29 kwietnia o godz. 19.00, a kandydaci z klas III gimnazjalnych tego samego dnia o godz. 19.45. Obecność obowiązkowa, gdyż jest to już przygotowanie bezpośrednie do uroczystości za ponad miesiąc.

 

  1. Formacja przygotowująca bezpośrednio do zawarcia sakramentu małżeństwa, czyli nowa forma tzw. kursu przedmałżeńskiego, zostanie w tym roku zorganizowana dwukrotnie w dekanacie miłosławskim. Realizowana w cyklu dwugodzinnych konferencji i warsztatów, przez sześć kolejnych niedziel, rozpocznie się 28 kwietnia br. o godz. w Kołaczkowie. Kolejny taki cykl zostanie zorganizowany we wrześniu br. w Miłosławiu.

 

  1. Zachęcamy do lektury świątecznego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

  1. Prośmy o dar Wiecznego Życia dla wszystkich naszych bliskich zmarłych, dla śp. Marii Kaleta (pogrzeb – wtorek – Msza św. o godz. 14.00), a nadto dla tych, którzy odeszli od nas w ciągu ostatniego roku i oczekują pełni udziału w Chwale Zmartwychwstania. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

                                                                    Ks.  Krzysztof  Redlak                                                                                                                                                                 Proboszcz

 

     Miłosław, dnia 20 kwietnia 2019 r.