III NIEDZIELA ZWYKŁA 

27 stycznia 2018 r.

 

  1. W duchu wdzięczności za dar obecności, modlitwy i posługi kapłańskiej pośród nas – przez ostatnie półtora roku – żegnamy dziś Ks. Radosława Tuszyńskiego, który zgodnie z decyzją Ks. Prymasa Wojciecha Polaka z dniem 1 lutego br. został zwolniony z funkcji wikariusza w Miłosławu i skierowany do parafii pw. św. Jakuba Ap. w Murowanej Goślinie. Dziękując dziś Panu Żniwa za życie i powołanie kapłańskie Ks. Radka, za jego kaznodziejskie i muzyczne talenty, za odważną i bezkompromisową postawę kształtowania młodych ku osobistej dojrzałości w wierze, za otwartośći bliskość z uczestnikami Kręgu Biblijnego, za rodzinny klimat we wspólnocie ministrantów i ich rodziców, i za wiele jeszcze innych owoców Jego pracy duszpasterskiej, chcemy dziś życzyć Ks. Radkowi nade wszystko szybkiego powrotu do zdrowia, ufności i pokoju serca, życzliwości otoczenia, radości z codziennego kapłańskiego życia i posługi. Wyrazem naszej życzliwej pamięcio Ks.Radku niech będzie modlitwa w Jego intencji. Za wszystko bardzo dziękujemy!!! Będziemy pamiętać !!! Oficjalne pożegnanie Ks. Radka i podziękowanie za jego posługę odbędzie się podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w naszym kościele, do udziału w której wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

 

  1. Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzamy w ramach wizyt duszpasterskich, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie,a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Plan kolędy na ostatni już kolędowy tydzień (do 31 stycznia br.) znajduje się w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

  1. W najbliższy sobotę będziemy przeżywali Święto Ofiarowania Pańskiego, które od 1997 r. jest obchodzone w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W modlitwach polecajmy Panu Bogu osoby żyjące w różnych Zgromadzeniach Zakonnych i Instytutach Życia Konsekrowanego, pamiętając w sposób szczególny o naszych Siostrach Dominikankach             i modląc się również o nowe powołania zakonne do ich Zgromadzenia,        jak i do wszystkich, a zwłaszcza żeńskich zgromadzeń zakonnych. W dniu    2 lutego Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Msza św. o godz. 10.00 jest celebracją dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia                I Komunii św.   

 

  1. Biuro Parafialne jest czynne do połowy lutego br. w soboty wieczorem, w godzinach od 19.00 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne przyjmujemy tylko w zakrystii od poniedziałku do soboty po każdej Mszy św.

 

  1. Trzy ważne ogłoszenia dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich Rodziców:

* W jutrzejszy poniedziałek – 28 stycznia br. o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęciaI Komunii św. Bardzo prosimy wszystkich o przybycie.

* W najbliższą sobotę – 2 lutego br. podczas uroczystej Mszy św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców, sprawowanej o godz. 10.00 w kościele, będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec;

* W środę za tydzień – 6 lutego br. o godz. 16.00 w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

  1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów z klas VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniów klas III gimnazjalnych będzie miała miejsce w czwartek od godz. 20.00. Uczniów klas IV–VII Szkoły Podstawowej zapraszamy z kolei do spowiedzi św. w piątek w godz. 16.30 do 18.00. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30.

 

  1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy wynagradzającej do Niepokalanego Serca Maryi, w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.

 

  1. Nasi szafarze udadzą się z Komunią św. do chorych i starszych w najbliższą sobotę – od godz. 9.00. Bardzo prosimy o zgłoszenie w zakrystii tych osób, które pragną skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania lub sakramentu chorych. Do tych osób udadzą się kapłani od godz. 11.00.

 

  1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na miesiąc luty. Przy wyjściu głównym z kościoła oraz w zakrystii rozprowadzamy dziś także najnowszy numer darmowej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

 

  1. Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, a zwłaszcza za śp. Bogumiłę Wleklińską, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu.   Dobry Jezu, a nasz Panie

 

Miłosław, dnia 26 stycznia 2019 r.