DRUGA  NIEDZIELA  ZWYKŁA   

20 stycznia 2019 r.

 1. Pragnę poinformować, iż dekretem wydanym w dniu 13 stycznia br. Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak – Metropolita Gnieźnieński – Prymas Polski,             z dniem 1 lutego br. odwołał Ks. Radosława Tuszyńskiego z funkcji wikariusza w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Miłosławiu i z tymże dniem – celem umożliwienia dalszego leczenia – mianował go rezydentem w parafii pw. św. Jakuba Ap. w Murowanej Goślinie. Uroczyste pożegnanie Ks. Radka, który w ciągu półtorarocznej posługi pośród nas wniósł swój wkład w życie miłosławskiej wspólnoty parafialnej, odbędzie się w następnym tygodniu,           w czwartek – 31 stycznia br. podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej            o godz. 19.00.

 

 1. Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzamy w ramach wizyt duszpasterskich, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie,        a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Plan kolędy na najbliższy tydzień (do 26 stycznia br.) znajduje się w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

 1. Do połowy lutego 2019 r. Biuro Parafialne jest czynne w każdą sobotę wieczorem, w godzinach od 19.00 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy w minioną niedzielę – w ramach comiesięcznej składki remontowej – przekazali na fundusz remontowo-inwestycyjny 2917,13 zł.

 

 1. Spotkanie opłatkowo-noworoczne dla parafialnej wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę – 3 lutego o godz. 15.00 w Miłosławskim Centrum Kultury.

 

 1. Pary narzeczonych, które zadeklarowały pragnienie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w naszej parafii w bieżącym roku i dokonały wstępnej rezerwacji terminu ślubu, zapraszamy na spotkania inaugurujące cykl przygotowań kanoniczno-duszpasterskich. Wspomniane spotkania są obowiązkowe dla wszystkich ślubujących w tym roku par i będą się odbywały według następującego porządku:

 

 • dla par, w których jedno lub dwoje narzeczonych pochodzi z naszej parafii
 • w niedzielę – 27 stycznia 2019 r. o godz. 19.30

w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8

 

 • dla par, w których żadna ze stron nie pochodzi z naszej parafii         
 • w sobotę – 2 lutego 2019 r. o godz. 20.00
 • lub w niedzielę –  3 marca 2019 r. godz. 19.30

w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

W przypadku uzasadnionej niemożności uczestnictwa we wspomnianym spotkaniu organizacyjnym, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie drogą elektroniczną, telefoniczną lub pocztową.

 

7. Osoby zainteresowane parafialną pielgrzymką do Lourdes i La Sallete, połączoną ze zwiedzaniem Lazurowego Wybrzeża w dniach od 16 do 25 września 2019 r. proszone są o zabranie po Mszy św. z zakrystii szczegółowego programu wyjazdu. W pierwszych dniach lutego zorganizujemy

 

8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

9. Pomódlmy się za wszystkich wiernych zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, wspominając w tej modlitwie śp. Kazimierę Woźniak, śp. Wiesława Błaszaka, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz śp. Bogumiłę Wleklińską, której pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30. W naszej wspólnotowej modlitwie prosimy też o Dar Życia Wiecznego dla zamordowanego Prezydenta Gdańska – śp. Pawła Adamowicza. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

                                                                              Ks. Krzysztof  Redlak

   Proboszcz

 

 

Miłosław, dnia 19 stycznia 2019 r.