NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO   

13 stycznia 2018 r.

 

 

1.   Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzamy w ramach wizyt duszpasterskich, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie,        a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Uległ zmianie plan kolędy na najbliższy tydzień (do 19 stycznia br.). Plan ten znajduje się w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

2.   Do połowy lutego 2019 r. Biuro Parafialne jest czynne w każdą sobotę wieczorem, w godzinach od 19.00 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii. Dysponujemy jeszcze kilkoma intencjami wolnymi na Msze św. poranne w przyszłym tygodniu.

 

3.   Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

4.   Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się jutro, to jest w poniedziałek –                 14 stycznia br. o godz. 19.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym. Uczestnicy spotkania proszeni są o wcześniejsze przeczytanie Księgi Jonasza ze Starego Testamentu.

 

5.   Spotkanie opłatkowo-noworoczne dla parafialnej wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę – 3 lutego o godz. 15.00 w Miłosławskim Centrum Kultury.

 

6.   Pary narzeczonych, które zadeklarowały pragnienie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w naszej parafii w bieżącym roku i dokonały wstępnej rezerwacji terminu ślubu, zapraszamy na spotkania inaugurujące cykl przygotowań kanoniczno-duszpasterskich. Ze względu na obowiązujące od dwóch lat w Archidiecezji Gnieźnieńskiej nowe zasady ogólne oraz przyjęte przez nas w wymiarze lokalnym szczegółowe postanowienia w zakresie przygotowania oraz przebiegu celebracji sakramentu małżeństwa, wspomniane spotkania są obowiązkowe dla wszystkich ślubujących w tym roku par i będą się odbywały według następującego porządku:

 

·        dla par, w których jedno lub dwoje narzeczonych pochodzi z naszej parafii

t  w niedzielę – 27 stycznia 2019 r. o godz. 19.30

w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8

 

·        dla par, w których żadna ze stron nie pochodzi z naszej parafii         

t  w sobotę – 2 lutego 2019 r. o godz. 20.00

t  lub w niedzielę –  3 marca 2019 r. godz. 19.30

         w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

W przypadku uzasadnionej niemożności uczestnictwa we wspomnianym spotkaniu organizacyjnym, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie drogą elektroniczną, telefoniczną lub pocztową. Brak tej informacji będzie traktowany, jako rezygnacja z zarezerwowanego terminu ślubu.

 

  

7. Zachęcamy do lektury styczniowego wydania miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

8. Pomódlmy się za wszystkich wiernych zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, wspominając w tej modlitwie śp. Kazimierę Woźniak – mieszkankę Lipia, której pogrzeb odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

 

                                                                              Ks. Krzysztof  Redlak

   Proboszcz

 

 

 

Miłosław, dnia 12 stycznia 2019 r.