UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTEJ  RODZINY

30 grudnia 2018 r.

 

1.   Jutro kończy się rok 2018. Jako ludzie świadomi, ze Panem naszego życia
i naszej historii jest Odwieczny Bóg, chcemy podziękować Naszemu Niebieskiemu Ojcu za miniony czas, przeprosić za błędy i słabości oraz błagać  o obfitość Bożych łask dla nas, dla naszych najbliższych, dla całego         Kościoła i naszej Ojczyzny. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.00 wystawieniem i indywidualną adoracją Najświętszego Sakramentu,                     a zakończymy uroczystą Mszą św. dziękczynno-błagalną o godz. 17.00.

 

2.   W Nowy Rok, czyli pojutrze, obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest świętem nakazanym, a to oznacza, że związanym z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. Uczyńmy zatem wszystko, abyśmy przez swoje zaniedbanie nie utracili stanu łaski uświęcającej, w której trwamy od ostatniej spowiedzi św. Zaplanujmy sobie ten dzień w taki sposób, abyśmy mogli uczestniczyć we Mszy św., które tego dnia są sprawowane w naszym kościele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 

3.   Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem tych wszystkich wiernych, którzy – w duchu współodpowiedzialności za swoją parafię – troszczą się o dobra doczesne naszej wspólnoty i swoimi ofiarami wspierają podejmowane przy obiektach kościelnych prace remontowo-porządkowe i inwestycyjne. Za złożone w II święto na tacę remontową ofiary w wysokości 3405,78 zł wypowiadamy dziś staropolskie Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek w wysokości 726, 47 zł na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

4.   Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzamy w ramach wizyt duszpasterskich, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie, a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie znajduje się w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

5.   Z racji przypadającego w najbliższym tygodniu pierwszego piątku miesiąca zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi św., która odbędzie się w piątek w godz. od 17.45 do 19.00.

 

6.   Comiesięczna, wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca, połączona z możliwością przystąpienia do spowiedzi św. odbędzie się w najbliższy piątek – 4 stycznia 2019 r. i  rozpocznie się o godz. 19.30.  

 

7.   Nasi szafarze udadzą się z Komunią św. do chorych i osób starszych w najbliższą sobotę – 5 stycznia, od godz. 9.00. Istnieje również możliwość zgłoszenia w zakrystii dodatkowych osób, które chciałyby w domu przyjąć do swoich serc Chrystusa w sakramencie Eucharystii.

 

8.   Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie wynagradzającym do Niepokalanego Serca Maryi w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św. o godz. 8.00.

 

9.   Chór „Bel Coro” z parafii pw. św. Królowej Jadwigi z Wrześni pod dyrekcją Przemysława Piechockiego wraz z towarzyszącym zespołem instrumentalnym wystąpi w naszym kościele ze koncertem kolęd w przyszłą niedzielę –                 6 stycznia o godz. 19.00. Chórzyści zaśpiewają w trakcie Mszy św. o godz. 18.00, a po zakończeniu Eucharystii wykonają kilkanaście kolęd i pastorałek.   Wstęp na koncert jest otwarty dla wszystkich i dlatego już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania i słuchania.

 

10.  Od 1 stycznia do 15 lutego 2019 r. Biuro Parafialne będzie czynne wyłącznie w soboty w godzinach od 19.00 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

11.  Spotkanie kolędowe przy żłóbku dla najmłodszych odbędzie się w Święto Trzech Króli o godz. 15.00. Do wspólnego kolędowania wraz z najmłodszymi zapraszamy gorąco Rodziców i Dziadków.

 

 

12.  Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, w sposób szczególny myśląc dziś o tych wszystkich, których Pan Bóg powołał do siebie w ciągu kończącego się roku 2018. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

                                                                          Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                  Proboszcz

 

 

Miłosław, dnia 29 grudnia 2018 r.