OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA PAŃSKIEGO

25 grudnia 2018 r.

 

 

1.   Wszystkim mieszkańcom naszej parafii oraz przybyłym do nas Gościom życzymy, aby radość płynąca z orędzia Bożego Narodzenia zagościła w waszych sercach i pozwoliła Wam być zawsze zwiastunami nadziei, z którą przychodzi w tę świętą Noc Bożego Narodzenia Nasz Król i Pan. Zginając kolana przed Majestatem Nowonarodzonego Jezusa, z wielką radością życzymy, by świąteczne doświadczenie bliskości serc przedłużyło się na kolejne dni, tygodnie i miesiące. Podnieśmy głowy, odrzućmy strach i poczucie beznadziei, bo trzeba iść dalej i trzeba niezmiennie postępować w dobrym. Niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi i wspomaga – nie tylko w tym rodzinnym świętowaniu – ale także później, w codziennym trudzie. Niech towarzyszy nam wszystkim Maryja – Matka Zbawiciela i wyprasza potrzebne łaski.

 

2.   Przygotowanie naszego kościoła do Uroczystości Bożego Narodzenia to  wysiłek wielu osób. Czujemy się zatem zobowiązani, by słowa szczerych podziękowań skierować dziś pod adresem Siostry Maksymiliany i grupy wolontariuszy, którzy zbudowali żłóbek betlejemski oraz stworzyli świąteczne dekoracje. Dziękujemy także za ofiarowane nam choinki, jak i za pomoc w ich przywiezieniu i ustawieniu. Słowa wdzięczności wypowiadamy także pod adresem osób troszczących się o czystość naszej świątyni.

 

3.   Składka z jutrzejszego święta będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne, a ofiary zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczamy tradycyjnie na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

4.   Najmłodszych zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku jutro – czyli w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia po Mszy św. o godz. 10.30, a kolejne spotkanie z kolędami i pastorałkami dla najmłodszych odbędzie się w święto Trzech Króli o godz. 15.00.

 

5.   W poniedziałek za tydzień zakończy się rok 2018. Panem naszego czasu           i naszej historii życia jest Odwieczny Bóg, dlatego chcemy podziękować Ojcu Niebieskiemu za wszystko cośmy przeżyli w kończącym się roku, przeprosić za błędy i słabości oraz błagać na nadchodzący rok o obfitość Bożych łask dla nas, dla naszych bliskich, dla naszej wspólnoty parafialnej, naszej Ojczyzny i całego Kościoła. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i indywidualną adoracją, a zakończymy Mszą św. o godzinie 17.00.  

 

6.   „Chór od Wielkiego Święta” pod dyrekcją Adama Korzeniowskiego w którego składzie są artyści z Kołaczkowa i Wrześni będzie gościł w naszej parafii w przyszłą niedzielę, a podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 zaprezentuje przygotowany na ten rok w zupełnie nowej oprawie muzycznej repertuar kolęd i pastorałek zatytułowany: „Raduj się świecie”.  Z kolei chór „Bel Coro” z parafii pw. św. Królowej Jadwigi z Wrześni pod dyrekcją Przemysława Piechockiego wraz z towarzyszącym zespołem instrumentalnym wystąpi w naszym kościele z koncertem kolęd  i pastorałek za dwa tygodnie, w niedzielę – 6 stycznia o godz. 19.00. Chórzyści zaśpiewają w trakcie Mszy św. o godz. 18.00, a po zakończeniu Eucharystii wykonają kilkanaście kolęd i pastorałek. Wstęp na koncert jest otwarty dla wszystkich i dlatego już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego słuchania i śpiewania.

 

7.   Pomódlmy się jeszcze za tych wszystkich z naszej Rodziny Parafialnej, których Pan Bóg powołał do siebie w ciągu minionego roku, a także za zmarłego wczoraj śp. Jerzego Kubickiego, którego pogrzeb odbędzie się piątek –            28 grudnia br. i rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, a pochówek                    na cmentarzu będzie miał miejsce o godz. 11.00.  Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

 

                                                                                     Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                              Proboszcz

 

 

 

 

 

Miłosław, dnia 24 grudnia 2018 r.