OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV  NIEDZIELA  ADWENTU

23 grudnia 2018 r.

 

1.   Osoby, które nie przystąpiły jeszcze do sakramentu pojednania i pokuty, będą miały taką możliwość tylko w dzisiejszą niedzielę – 23 grudnia                 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie w godz 15.30 do 17.00, a w naszym kościele w godz. od 17.00 do 18.00.

 

2.   Dziękujemy tym wszystkim, którzy swoją ofiarą i pracą włączyli się w świąteczną akcję pomocy osobom starszym oraz kilku rodzinom wielodzietnym zmagającym się z trudną sytuacją materialną. W ramach naszej tegorocznej akcji przekazaliśmy łącznie 45 paczek żywnościowych o całkowitej wartości 6900 zł. Realizacja tej cennej inicjatywy, prowadzonej od 2001 r.przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, była możliwa między innymi dzięki ofiarności naszych parafian, którzy przekazali na ten cel 3427,40 zł oraz dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu udzielonemu przez miłosławski Browar Fortuna. Słowa wdzięczności kierujemy dziś nadto pod adresem pana Artura Paczkowskiego, który od kilku już lat włącza się we wspomniane dzieła charytatywne przekazujac na ten cel owoce cytrusowe. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

 

3.   Pasterka zostanie odprawiona w Miłosławiu o północy, a w Lipiu o godz. 22.00. W uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

4.   Biuro Parafialne będzie ponownie czynne w soboty – 29 grudnia br. po wieczornej Mszy św. W pilnych sprawach prosimy o kontakt po każdej Mszy św. w zakrystii. Intencje mszalne w tym okresie są przyjmowane po każdej Mszy św w zakrystii od poniedziałku do soboty.

 

5.   Tegoroczne odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w czwartek – 27 grudnia      o godz. 13.00 na ulicy Łąkowej (1 kapłan od pierwszego numeru, 2 kapłan od ostatniego numeru). W piątek – 28 grudnia od godz. 14.00 – Ślady, Stoki,       a następnie ul. Chełmońskiego, ul. Wyczółkowskiego, ul. Wyspiańskiego         i  ul. Matejki; sobota – 29 grudnia od godz. 10.00 – Franulka i Bagatelka (od pierwszego numeru, a drugi kapłan po przyjeździe z Franulki od ostatniego numeru); w poniedziałek – 31 grudnia od godz. 9.30 Rudki (1 kapłan od pierwszego numeru, 2 kapłan od ostatniego numeru). W środę – 2 stycznia 2019 r. od  godz. 14.30 – ul. Dąbrowskiego oraz ul. Mielżyńskiego                  i  ul. Mierosławskiego; w czwartek – 3 stycznia 2019 r. od godz. 14.30 –       ul. Zamkowa, w piątek – 4 stycznia od godz. 13.30 – ul. Niepodległości;        w sobotę – 5 stycznia od godz. 10.00 – Lipie.

 

6.   Osoby zainteresowane parafialną pielgrzymką do Lourdes i La Sallete, połączoną ze zwiedzaniem Lazurowego Wybrzeża w dniach od 16 do 25 września 2019 r. proszone są o zabranie po Mszy św. z zakrystii szczegółowego programu wyjazdu.

 

7.   Zachęcamy do lektury świątecznego, specjalnego wydania Przewodnika Katolickiego w cenie 10 zł. W zakrystii można też nabyć opłatki.

 

8.   Pierwsze z trzech spotkań przy żłóbku dla najmłodszych odbędzie się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia po Mszy św o godz. 10.30, kolejne kolędowanie najmłodszych przy żłóbku, w świeto Trzech Króli po Mszy sw. o godz. 10.30, a ostatnie w niedzielę – 8 stycznia również po Mszy św. o godz. 10.30.

 

9.   Pomódlmy się jeszcze za tych wszystkich z naszej Rodziny Parafialnej, których Pan Bóg powołał do siebie w ciągu minionego roku. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

                                              

                                                                   Ks. Krzysztof Redlak

                                                                       Proboszcz

 

 

Miłosław, dnia 22 grudnia 2018 r.