OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III  NIEDZIELA  ADWENTU

16 grudnia 2018 r.

 

 

1.     Pragnę poinformować, iż Ks. Arcybiskup Wojciech Polak – Prymas Polski skierował do pomocy w pracy duszpasterskiej w naszej parafii Ks. Tomasza Kołodzieja, który będzie posługiwał wśród nas w czasie nieobecności Ks. Radka, przebywającego aktualnie na urlopie zdrowotnym.  

 

2.     Osoby, które nie przystąpiły jeszcze do sakramentu pojednania i pokuty, będą miały taką możliwość we wtorek – 18 grudnia br. w Czeszewie w godz. od 15.00 do 17.00,             w  środę – 19 grudnia w Winnej Górze w godz. od 9.30 do 10.15 oraz po południu        od 15.00 do 17.00, w piątek – 21 grudnia w Orzechowie w godz. od 19.00 do 19.45 oraz w przyszłą sobotę – 22 grudnia br. w Biechowie w godz. od 19.00 do 20.00, gdzie będą posługiwali wszyscy kapłani z dekanatu miłosławskiego.

 

3.     W tym ostatnim już tygodniu Adwentu zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, które będą odprawione dla najmłodszych w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00,    a dla dorosłych w czwartek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 6.00 rano.

 

4.     Dziś już po raz ostatni organizujemy zbiórkę do puszek na rzecz parafialnej pomocy świątecznej, której adresatem są w tym roku głównie osoby starsze, zwłaszcza samotne    i zmagające się z różnymi trudnościami oraz kilka rodzin, doświadczających poważnych problemów losowych. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to cenne dzieło, którego największą siłą jest troska, solidarność i bezinteresowność ofiarodawców,            a największym bogactwem wzruszenie, radość i prawdziwe szczęście obdarowanych którzy niejednokrotnie podkreślają, że nie sama paczka, czy jej wartość jest w tym wszystkim najważniejsza, ale to, że ktoś pamiętał…

 

5.     Biuro Parafialne będzie czynne dziś po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 oraz we wtorek – 18 grudnia w godz. od 19.30 do 20.30. Po przerwie świątecznej Biuro Parafialne będzie ponownie czynne w sobotę, 29 grudnia br. po wieczornej Mszy św.

 

6.     Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej rozprowadzamy opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duże w cenie 13 zł, małe w cenie 7 zł).

 

7.     W ramach comiesięcznej tacy remontowej zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2775,50 zł, za co dziś bardzo dziękujemy.

 

8.     Z posługą duszpasterską do osób chorych i starszych udamy się według następującego porządku: Ks. Tomasz uda się do wszystkich chorych, którym posługiwał dotąd co miesiąc Ks. Radek oraz Pan Paweł Zmuda w jutrzejszy poniedziałek w godz. od 8.30 do 12.30, a we wtorek od 9.00 do 11.00 do grupy osób, które zostały zapisane w zakrystii. Ks. Proboszcz uda się do swoich stałych chorych zamieszkujących na Bugaju w poniedziałek od 9.00 do 10.30, zaś do pozostałych chorych we wtorek w godz. od 14.00 do 16.00.

 

9.Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę – 22 grudnia o godz. 10.00            w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

10.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30 harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju.

 

11.    Poświąteczne odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w dniu 27 grudnia od ulicy Łąkowej; 28 grudnia – Ślady, Stoki, ul. Chełmońskiego, ul. Wyczółkowskiego,                ul. Wyspiańskiego i ul. Matejki; 29 grudnia – Franulka i Bagatelka, 31 grudnia rano Rudki.

 

12.  Osoby zainteresowane parafialną pielgrzymką do Lourdes i La Sallete, połączoną ze zwiedzaniem Lazurowego Wybrzeża w dniach od 16 do 25 września 2019 r. proszone są o zabranie po Mszy św. z zakrystii szczegółowego programu wyjazdu.

 

13.  Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

 

14.  Prośmy o dar Wiecznego Życia dla naszych bliskich zmarłych, modląc się w szczególny sposób za śp. Stanisława Walczaka i śp. Zygmunta Dolatę, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 

 

 

 

                                                                                         Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                         Proboszcz parafii

                                                                              pw. św. Jakuba Ap. w Miłosławiu

    

 

Miłosław, dnia 15 grudnia  2018 r.