II  NIEDZIELA  ADWENTU

9 grudnia 2018 r.

 

 1. Całodzienna spowiedź św. w naszej parafii przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego odbędzie się w najbliższą sobotę – 15 grudnia i będzie przebiegać w trzech turach, w godzinach: 10.00-11.00; 11.30 – 12.00 i 20.00-21.00. Tego dnia nie będziemy spowiadać przed poranną i wieczorną Mszą św. Bardzo prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu, które pozwoli wszystkim na skorzystanie z sakramentu pojednania i pokuty w najbliższą sobotę. Nie odkładajmy jej na niedzielę lub na kolejne dni ostatniego tygodnia przed świętami, kiedy to w kolejkach do konfesjonału stoją osoby przyjezdne, często przybywające na święta z zagranicy i mające nierzadko jedyną w ciągu dłuższego czasu okazję, by przystąpić do spowiedzi św.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, które są odprawiane według następującego porządku: dla najmłodszych w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00,     a dla dorosłych w czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.00 rano.

 

 1. Jeszcze dziś i w przyszłą niedzielę organizujemy zbiórkę do puszek na rzecz parafialnej pomocy świątecznej, której adresatem są w tym roku głównie osoby starsze, zwłaszcza samotne i zmagające się z różnymi trudnościami oraz kilka rodzin, doświadczających poważnych problemów losowych. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to cenne dzieło, którego największą siłą jest troska, solidarność i bezinteresowność ofiarodawców, a największym bogactwem wzruszenie, radość i prawdziwe szczęście obdarowanych.

 

 1. Biuro Parafialne będzie czynne dziś i w niedzielę za tydzień po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 oraz w dwa kolejne wtorki w godz. od 19.30 do 20.30.                        (ostatni raz – 18 grudnia). Po przerwie świątecznej Biuro Parafialne będzie ponownie czynne w sobotę, 29 grudnia br. po wieczornej Mszy św.

 

 1. Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej rozprowadzamy opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duże w cenie 13 zł, małe w cenie 7 zł).

 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

 1. Od ubiegłej niedzieli rozpoczęliśmy przyjmowanie wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na I kwartał 2019 r. Zostały już zarezerwowane wszystkie niedziele i soboty oraz Msze św. wieczorne w dni powszednie, a do dyspozycji są jeszcze terminy na       Msze św. poranne w dni powszednie. Rezerwacji można dokonywać od poniedziałku do piątku, po każdej Mszy św. w zakrystii.
 2. Przypominamy, iż spotkanie Parafialnej Rady Koordynacyjnej odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek o godz. 16.30 na plebanii, a Parafialnej Rady Duszpasterskiej również jutro o godz. 19.30 na plebanii. Bardzo prosimy wszystkich o przybycie.

 

 1. Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania przypominamy o jutrzejszych spotkaniach formacyjnych w dwóch, ustalonych wcześniej grupach. Wspomniane spotkania odbędą się w kościele o godz. 19.00 i 19.45. Obecność obowiązkowa.  

 

 1. Z posługą duszpasterską do osób chorych i starszych udamy się w poniedziałek i wtorek przed świętami (17 i 18 grudnia). Rodziny osób chorych, starszych lub z innych uzasadnionych względów pozbawionych możliwości przystąpienia do Spowiedzi św.       w kościele, prosimy o zgłaszanie w zakrystii swoich bliskich, którzy pragną przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego skorzystać z posługi sakramentalnej.

 

 1. Przypominamy, że od dwóch tygodni czynna jest zewnętrzna toaleta, znajdująca się po prawej stronie głównego wejścia do nowego budynku biurowo-katechetycznego. Toaleta została zaprojektowana z myślą o osobach na wózkach inwalidzkich i niepełnosprawnych, z odpowiednimi udogodnieniami. Pomieszczenie to jest ogrzewane, a w celach bezpieczeństwa monitorowane z zewnątrz. Toaleta jest otwarta pół godziny przed i w trakcie wszystkich Mszy św. i nabożeństw odprawianych w kościele w soboty wieczorem oraz w niedziele przed południem      i wieczorem.

 

 1.  Osoby zainteresowane parafialną pielgrzymką do Lourdes i La Sallete, połączoną ze zwiedzaniem Lazurowego Wybrzeża w dniach od 16 do 25 września 2019 r. proszone są o zabranie po Mszy św. z zakrystii szczegółowego programu wyjazdu.

 

 1.  Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

 

 1.  Prośmy o dar Wiecznego Życia dla naszych bliskich zmarłych, modląc się w szczególny sposób za śp. Stanisława Walczaka – mieszkańca Bugaju, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 

                         Ks. Krzysztof Redlak

                           Proboszcz parafii

                     pw. św. Jakuba Ap. w Miłosławiu

    

Miłosław, dnia 8 grudnia  2018 r.