I NIEDZIELA ADWENTU 

2  GRUDNIA  2018 r.

 

1. Wraz z rozpoczęciem Adwentu weszliśmy w Kościele w nowy rok liturgiczny. Cztery adwentowe tygodnie, to dla ludzi wierzących czas oczekiwania i przygotowania na przyjęcie przychodzącego Mesjasza. Nasze przygotowanie do spotkania z Nowonarodzonym Panem niech dokona się także przez udział w Roratach, czyli Mszach św. ku czci Matki Bożej. Najmłodszych zapraszamy na Roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a dorosłych w czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.00 rano. Sobotnia modlitwa będzie się rozpoczynała Godzinkami do Najświętszej Maryi Panny, po zakończeniu których będzie sprawowana Eucharystia. W trzy kolejne soboty nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 rano. Uczyńmy wszystko, by pośród codziennych obowiązków, zajęć zawodowych i domowych, a także podejmowanych już przygotowań do zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego, nie zabrakło nam czasu na osobistą refleksję, wspólną modlitwę oraz sakramentalne oczyszczenie serc z grzechu dla godnego przyjęcia Jezusa Chrystusa.

 

2. Cieszymy się, że od 17 już lat organizujemy parafialną pomoc świąteczną na rzecz potrzebujących, której łączna wartość wyniosła w tym okresie ok. 135 000 zł, a dzięki tym środkom przygotowano ponad 1000 paczek. Akcja ta swoim zasięgiem objęła około 130 rodzin i ponad 40 osób samotnych. W tym roku chcemy wesprzeć materialnie osoby starsze, zwłaszcza samotne i zmagające się z różnymi trudnościami oraz kilka rodzin, doświadczających losowych problemów. Pragniemy, aby w tym dziele świątecznej pomocy każdy z nas miał choćby symboliczny udział, a sposobnością ku temu jest zbiórka pieniężna do puszek, która dziś i przez kolejne dwie niedziele (do 16 grudnia br.) będzie organizowana przy wyjściach z kościoła.

 

3. Przyjmowanie wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na I kwartał 2019 r. rozpoczniemy dziś w Biurze Parafialnym od godz. 19.15. W kolejnych dniach intencje mszalne przyjmujemy tylko w zakrystii po każdej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

 

4. W jutrzejszy poniedziałek zapraszamy wszystkich na comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa w intencji naszych małżeństw i rodzin, po zakończeniu wieczornej Mszy św.

 

6. Biuro Parafialne będzie czynne do 18 grudnia br. w kolejne niedziele po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 oraz we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30.

 

7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w środę – 5 grudnia br. o godz. 17.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przyul. Kościelnej 8.

 

8. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, co w łączności z rozpoczynającym się okresem Adwentu jest bardzo dobrym momentem do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź św. dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej będzie miała miejsce w ramach jutrzejszego dnia skupienia, a młodzież z klas III gimnazjalnych oraz klas VII i VIII Szkoły Podstawowej prosimy o skorzystanie z sakramentu pojednania i pokuty w ramach całodziennej spowiedzi adwentowej w naszej parafii w sobotę – 15 grudnia.

 

9. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na wieczorne nabożeństwo adoracyjne o godz. 19.30 z możliwością przystąpienia do spowiedzi św.

 

10. W najbliższy sobotę – 8 grudnia będziemy obchodzić w Liturgii Kościoła Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.00 (Roraty) i 10.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się doI Komunii św. otrzymają poświęcone wcześniej medaliki. Wieczorna Msza św. w sobotę jest już Mszą św. z formularza z II Niedzieli Adwentu.

 

9. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rozprowadzanie opłatków oraz świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

10. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

11. Spotkanie Parafialnej Rady Koordynacyjnej odbędzie się w poniedziałek za tydzień – 10 grudnia o godz. 16.30 na plebanii, a Parafialnej Rady Duszpasterskiej również w poniedziałek – 10 grudnia o godz. 19.30 na plebanii. Bardzo prosimy wszystkich o przybycie.

 

10. Z przedświąteczną posługą duszpasterską udamy się do osób chorych i starszych w poniedziałek i wtorek przed świętami (17 i 18 grudnia). Rodziny osób chorych, starszych lub z innych uzasadnionych względów pozbawionych możliwości przystąpienia do spowiedzi św. w kościele, prosimy o zgłaszanie w zakrystii swoich bliskich, którzy pragną przed świętami Narodzenia Pańskiego skorzystać z posługi sakramentalnej.

 

11. Całodzienna spowiedź św. adwentowa w naszej parafii odbędzie się w sobotę za dwa tygodnie – 15 grudnia i będzie przebiegać w trzech turach: 10.00 – 11.00; 11.30 – 12.00 i 20.00 – 21.00.

 

12. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

14. Bożemu Miłosierdziu polećmy wszystkich wiernych zmarłych, a w szczególności śp. Krystynę Młodzińską, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. Przez Miłosierdzie Boże…

    

Miłosław, dnia 1 grudnia 2018 r.